HDP’den ‘provokasyon’ açıklaması: Provokatörlerin çadırlarına izin vermeyeceğiz

  • In _
  • 15/09/2021
HDP’den ‘provokasyon’ açıklaması: Provokatörlerin çadırlarına izin vermeyeceğiz

“İzmir İl Binamız önünde provokatör olarak bulundurulan ve Deniz Poyraz arkadaşımızın katledilmesinde gözcülük yaptığı iddia edilen bir şahsı şimdi de Genel Merkezimiz önüne yönlendirenler daha büyük kumpaslar peşindedir.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), İzmir’den yola çıkan ve HDP Genel Merkezi önünde kamp kuracağını açıklayan Mehmet Laçin’e ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sabah saatlerinden bu yana HDP Genel Merkez önünde çok sayıda polis yığınak yapmışken, HDP’liler de binada bekledi.

Konuya ilişkin HDP MYK tarafından “Provokatörlerin çadırlarına izin vermeyeceğiz!” başlığıyla açıklama yayımlandı.

Yapılan açıklamada, HDP İzmir il binasına yapılan saldırıda katledilen parti çalışanı Deniz Poyraz hatırlatıldı. İktidar ve emniyetin desteği ile provokasyon yapıldığı vurgulanan açıklamada, HDP’yi sahiplenme çağrısı yapıldı.

DAHA BÜYÜK KUMPAS PEŞİNDELER

“İki yılı aşkın bir süredir iktidarın kirli propagandası ve emniyetin desteği ile parti binalarımızın önünde provokasyonların geliştirilmek istendiği bilinmektedir. Bu provokasyonlardan biri de İzmir’de parti üyemiz Deniz Poyraz’ın katledilmesine giden süreci tetikledi. Toplumsal meşruiyetini kaybeden iktidar bünyesindeki güç odakları, insanları manipüle etmekte ve partimize saldırı zemini hazırlamaktadır” denilen açıklamada şunlara dikkat çekildi: 

“İzmir İl Binamız önünde provokatör olarak bulundurulan ve Deniz Poyraz arkadaşımızın katledilmesinde gözcülük yaptığı iddia edilen bir şahsı şimdi de Genel Merkezimiz önüne yönlendirenler daha büyük kumpaslar peşindedir.

Partimize karşı saldırıları geliştiren AKP-MHP ittifakı bilmelidir ki, emniyetin desteği ile organize edilen ve Genel Merkezimiz önünde kurulması planlanan kumpas çadırına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Partimize yönelik saldırılar, Türkiye demokratik mücadelesini hedef almaktadır. Demokrasi ve barışı savunmak için tüm halklarımızı ve partililerimizi bu kirli tezgahın önünde durmaya ve HDP’yi daha güçlü savunmaya çağırıyoruz.”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar