HDP’li Semra Güzel hakkında jet hızıyla fezleke!

HDP’li Semra Güzel hakkında jet hızıyla fezleke!

Hakkında başlatılan linç kampanyasına karşı hukuki yollara başvuracağını belirten HDP Milletvekili Semra Güzel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından jet hızıyla hazırlanarak Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekenin Meclis Genel Kurulu’na getirilmesi bekleniyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP)’ye yönelik saldırganlığın son örneği de Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında dört koldan yürütülen kampanya oldu. AKP’li yetkililer TV’lerde demeçler verdi, “ah bu yasalar elimizi kolumuzu bağlıyor” diyerek mevcut yasaları by-pass etmeye meşruiyet zemini yaratmaya çalıştı, havuz medya eril ve bir o kadar da saldırgan bir dille çarşaf çarşaf yayınladığı içeriksiz haberlerle bu çemberi linççi bir hezeyanla tamamladı. Bu gürültü arasında Güzel’in kullanılan fotoğraflara ilişkin yaptığı açıklamanın içindeki hakikat de görünmez kılınmaya çalışıldı. 8 Ocak 2022 gecesi 8 yıl öncesine ait olup, 5 yıl önce bir operasyonda ele geçen fotoğrafların iktidar tarafından basına servis edilmesiyle başlayan HDP’ye ve özelde de Güzel’e ilişkin bu linç girişimi, jet hızıyla fezlekeye dönüştürüldü.

Güzel hakkında, PKK’li Volkan Bora’yla çekilen fotoğraflarının basında yer almasının ardından başlayan kampanya, hazır bekleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezlekeye dönüştürülerek Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Diyarbakır Milletvekili Güzel’in “örgüt üyeliği” ile suçlandığı fezlekenin Bakanlık’tan Meclis Genel Kurula gönderilmesi bekleniyor. 

HDP’li Güzel, söz konusu fotoğrafın 2014 yılında çekildiğini, PKK’li Volkan Bora’nın nişanlısı olduğunu, gazetecilik yaparken hakkında verilen cezalar nedeniyle bir daha görüşemediklerini ve çözüm süreci dönemindeki siyasi atmosferde izini bularak görüşmeye gittiğini belirtmişti. Güzel, 5 yıl önce ele geçen ve şimdiye kadar hiçbir şey yapılmayan fotoğrafların, bugün hakkında yürütülen karalamalara, kumpas girişimlerine ve suçlamalara dayanak yapılmaya çalışılmasının kabul edilemeyeceğini söyleyerek, hukuki girişimlerde bulunacağını vurgulamıştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar