HDP’ye yönelik gözaltı terörü sürüyor: Aydın’da dokuz HDP’li kadın gözaltına alındı!

HDP’ye yönelik gözaltı terörü sürüyor: Aydın’da dokuz HDP’li kadın gözaltına alındı!

Aydın merkez ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda HDP yönetici ve üyesi dokuz kadın gözaltına alındı. HDP Aydın İl Örgütü binasında polis araması devam ediyor.

HDP’ye yönelik gözaltı ve tutuklama terörü devam ediyor. Son iki günde 143 kişinin gözaltına alındığı bu gözaltı furyasına bugün de Aydın il örgütü hedef oldu. Aydın merkez ve ilçelerinde yapılan operasyonlarda HDP yönetici ve üyesi dokuz kadın gözaltına alındı. HDP Aydın İl Örgütü binasında polis araması devam ediyor.

MA’daki habere göre Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, HDP üye ve yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi. Aydın merkez ve ilçelerinde birçok adrese düzenlenen ev baskınlarında çok sayıda kadın gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyale el konulurken, HDP Aydın İl Örgütü binasına da baskın yapıldı. Polisler tarafından ablukaya alınan parti il binasında arama devam ediyor.

Operasyon devam ediyor

Gözaltına alınan HDP’li kadınlar, sağlık kontrollerinin ardında ifadeleri alınmak üzere Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, operasyonun devam ettiği belirtildi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle:

HDP Parti Meclis (PM) üyesi Ayfer Demirer, HDP Aydın İl Eşbaşkanı Aysel Bahtiyar Ünsel, Didim İlçe Eşbaşkanı Mehtap Bozkurt, Söke İlçe Eşbaşkanı Sadegül Akalın, İl yöneticisi Neslihan Arviş, Saadet Açık, Azize Ergün, Nazlı Boza ve HDP üyesi olduğu belirtilen Söylemez Akalın.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar