İbrahim Layık’ın ağabeyi: Kardeşimin ruh sağlığı yerindeydi

İbrahim Layık’ın ağabeyi: Kardeşimin ruh sağlığı yerindeydi

İstanbul 3. Havalimanı’nda sosyal medya paylaşımının ardından intihar ettiği iddia edilen güvenlik personeli İbrahim Layık’ın ailesi, iş cinayetinden şüphe ettiklerini söyledi.

İstanbul 3. Havalimanı’nda sosyal medya paylaşımının ardından intihar ettiği iddia edilen güvenlik personeli İbrahim Layık’ın ailesi, iş cinayetinden şüphe ettiklerini söyledi. Cenazenin Nusaybin’de defnedileceğini belirten ağabey Ömer Layık, kardeşinin ruh sağlığının yerinde olduğunu söyledi.

İstanbul 3. Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışırken, sosyal medya hesabından “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene. Hakkınızı helal edin” paylaşımında bulunduktan sonra intihar ettiği iddia edilen İbrahim Layık’ın ölümündeki belirsizlik sürüyor. Otopsi işlemlerinin devam ettiği İstanbul’da, Layık’ın ölümüne ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılırken, ailesi Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuştu.

‘RUH SAĞLIĞI YERİNDEYDİ’

Layık’ın cenazesini otopsi işlemlerinin ardından Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan Hacace Mezarlığı’nda defnedeceklerini belirten ağabeyi Ömer Layık, kendilerinin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımın ardından kardeşlerine ulaşmaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını söyledi. Olayın nasıl olduğu konusunda fikirleri olmadığını söyleyen ağabey Layık, “Bir iş cinayetinden şüpheleniyoruz. Kardeşim intihar edecek biri değildi. Bu toprakların tohumudur kendisi. Atılan mesaj da intihar süsü verilmek için atılmış olabilir. Ama yine de kimsenin günahını alamayız. Ancak bizim şüphemiz bu yönde. Dünya hali. Menfaat için neler yapılıyor” dedi. Kardeşinin ruh sağlığının yerinde olduğunu dile getiren ağabey Layık, “Kendisi bize havaalanında yaşananlardan hiç bahsetmedi. Zaten kendi halinde hiçbir şeye karışan biri değildi. Kimse ile bir sorunu da yok diye biliyoruz” diye ekledi.

‘VÜCUT BÜTÜNLÜĞÜ BOZULMAMIŞ’

Kendilerine “İş servisinin altında kaldığı” ve “Yüksek bir yerden atladığı” şeklinde iki farklı durum aktarıldığını dile getiren ağabey Layık, “Kız kardeşimin kefen içinden gördüğü kadarı ile yüzü kanlıydı. Ama cenaze bütündür. Vücut bütünlüğü bozulmamış. Durum öyle. Cenaze Nusaybin’e getirilecek. Otopsi işlemlerinin bitmesini bekliyoruz” dedi.

MA / Ahmet Kanbal 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar