İnfaz yakmalar ve derinleştirilen tecride ilişkin çevrimiçi panel

İnfaz yakmalar ve derinleştirilen tecride ilişkin çevrimiçi panel

Hapishanelerde artan hak gasplarına dikkat çeken Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), özellikle son dönemde yoğunlaşan tecrit, infaz yakma uygulamaları ve iletişim yasaklarını konu edinen çevrimiçi bir panel düzenliyor.

Geçtiğimiz haftalarda pandemi bahanesiyle yaşanan hak ihlalleriyle ilgili raporunu açıklayan ve çevrimiçi bir etkinlik düzenleyen TDİ, hapishanelerde yaşananları avukatların, tutsakların ve tutsak yakınlarının gözünden gündeme alacak. Derinleştirilen tecrit, iletişim yasakları, hasta tutsaklar, açlık grevleri ve toplumun geneline uygulanan tutsaklık politikaları gibi birçok başlığa yer verilecek panelde, özellikle infaz yasası ve “infaz yakma” politikaları üzerinde durulacak.

Avukat Gülizar Tuncer, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) İstanbul Şube Hapishane Komisyonu Eş Sözcüsü Destina Yıldız ve üç ay önce hapishaneden tahliye olan Goncagül Telek’in katılımcı olduğu panelin yöneticiliğini ise TDİ adına Kenan Özyürek yapacak.

14 Mayıs 2021 Cuma günü 20.00’da gerçekleşecek olan panel, eş zamanlı bir biçimde Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi’nin Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarından canlı olarak izlenebilecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar