İnşaat-İş direnişine bir yasak da Üsküdar Kaymakamlığı’ndan!

İnşaat-İş direnişine bir yasak da Üsküdar Kaymakamlığı’ndan!

Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan sonra Üsküdar Kaymakamlığı da hakları gasbedilen İnşaat-İş üyesi işçilerin direnişine özel yasak kararı çıkardı!

İnşaat patronlarının özel kalemi gibi çalışan devlet kurumları yasal haklarını isteyen işçilerin önüne bir yasak daha koydu. Beşiktaş Kaymakamlığı’nın ardından Üsküdar Kaymakamlığı da İnşaat-İş’in Türkerler Holding’in ilçede bulunan şantiyeleri önünde yapacağı eylem için özel yasak kararı aldı. İnşaat-İş kararı, “tanımıyoruz, orada olacağız!” şeklinde karşıladı.

Sendikadan yapılan açıklama şöyle:

Türkerler Holding’in yüklenici firma olduğu Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü şantiyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi işçiler, gasbedilmeye çalışılan fazla mesai-hafta sonu ve bayram günlerinde çalışma haklarını talep etmek için şirketin Ankara ve İstanbul’daki ofisleri ve şantiyeleri önünde direniş başlattı. Beşiktaş Kaymakamlığı önceki gün şirketin İstanbul Levent’teki binasının bulunduğu sokağa özel yasak getirdi. İnşaat-İş üye ve yöneticileri, dayanışma için yanlarında bulunan DGD-Sen ve PTT-Sen üye ve yöneticileri gözaltına alındı. İnşaat-İş dün de yasak getirilen yerde iki ayrı grup şeklinde eylem yapmak isterken gözaltılar gerçekleşti. Gözaltına alınanlardan uzun bir süre haber alınamadı, telefonla aramaları engellendi.

Bu gelişimler üzerine “Türkerler Holding’e ait tüm şantiyeleri eylem alanına çevireceğiz!” diyen sendika, bugün Türkerler Holding’in İstanbul Ofisleri ve Üsküdar Çamlıca’da inşası süren Palet 2 Okulları önünde eylemde olacağını açıkladı, direnişin yasaklarla kırılamayacağını, yasal haklarını gasbettirmeyeceklerini vurguladı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar