İnşaat-İş: Kazanacağız dedik, kazandık!

İnşaat-İş: Kazanacağız dedik, kazandık!

İnşaat-İş, yüklenici firmanın Caba Grup olduğu Hadımköy-PTT Kargo İşleme Merkezi şantiyesinde çalışan üyesinin gasbedilmeye çalışılan hakları için şirkete ait Levent’teki Delta Hotels By Marriot önünde başlattığı direniş, 2. gününde kazanımla sonlandı

İnşaat-İş’in Hadımköy’deki PTT Kargo İşleme Merkezi şantiyesinde çalışmış olan üyesinin haklarını gasp etmeye çalışan Caba Grup patronlarına karşı dün şirkete ait Levent’teki Delta Hotels By Marriot önünde başlattığı direniş, bugün işçinin tüm haklarının ödenmesiyle kazanımla sonuçlandı.

Sendika’nın dün başlattığı direnişte iki yöneticisi ve hakkı gasbedilmeye çalışılan üyesi “müzik sesinin rahatsızlık yarattığı” bahane edilerek gözaltına alınmıştı.

Tek bir kuruşumuzu size bırakmayacağız” diyen sendika bugün sabah da Levent’teki Delta Hotels By Marriot önünde “Tüm haklarımızı alıncaya kadar direneceğiz!” pankartı açarak direnişi sürdürdü.

Patron temsilcilerinin işçinin tüm alacaklarını ödeyeceğini belirtmesi üzerine sendika temsilcileri ve hakkı gasbedilmek istenen işçi, hesaplamaların yapılması için şirket merkezine geçti.

İnşaat-İş, daha sonra “BİZ KAZANACAĞIZ DEDİK, BİZ KAZANDIK. Direnişimizin 2. gününde CABA Grup yetkilileriyle yapılan görüşme sonucu üyemizin tüm hakları alınarak direnişimizi kazanımla sonuçlandırdık” diyerek direnişin kazanımla sonlandığını duyurdu.

İnşaat-İş’in Levent’teki direnişini Limter-İş ve DGD-SEN de ziyaret ederek, destek verdi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar