İnşaat-İş: Söz yetmez, imzalar atılana kadar buradayız!

İnşaat-İş: Söz yetmez, imzalar atılana kadar buradayız!

TOKİ’nin Malatya ve Elazığ şantiyelerinde çalışan İnşaat-İş üyelerinin, Piazza AVM önünde 6 gündür sürdürdükleri eylemde bugün öğlen saatlerinde AVM girişi kapatıldı, eylem polisin gözaltı tehditlerine rağmen uzun süre devam etti. Rönesans Holding, tüm talepleri kabul edeceğini belirtti. İnşaat-İş, imzalar atılmadan AVM önünden çekilmeyeceğini açıkladı

Rönesans Holding ve taşeron firma TUSEM’in Malatya ve Elazığ’da yapılan TOKİ konutlarının şantiyesinde çalışan ve 7 aylık ücretlerini alamayarak ücretsiz izne çıkarıldıklarını söyleyen on beş inşaat işçisi Diyarbakır’dan İstanbul’a gelerek eylem başlatmıştı.

Lüks AVM’nin önünde döşekleri, yorganları ve diğer gereçleriyle geceli gündüzlü bekleyen, belirli aralıklarla eylemi AVM’nin diğer kapılarına da taşıyan, baretlerini yere vurarak ses çıkaran, AVM içinde teşhir konuşmaları yapan İnşat-İş üyesi işçiler, bu günler boyunca “sorunu çözeceğim” diyen fakat her defasında işçilerin bir hakkını kısmaya çalışan Rönesans Holding’in bu tutumuna karşı bugün öğlen saatlerinde AVM girişini kapattı.

Polisin gözaltı tehditleri altında sürdürdükleri eylemin ardından Holding yönetimi işçilerin tüm alacaklarını ödeyeceğini belirtti. Sendika bu gelişme üzerine şirket avukatlarıyla kendi avukatlarının görüşme halinde olduğunu, fakat imzalar atılıncaya kadar eylemi sürdüreceğini açıkladı. Direniş ziyarete gelenlerle devam ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar