Irz düşmanı alçak tutuklandı

Irz düşmanı alçak tutuklandı

Olayın duyulması üzerine kadınların sergilediği güçlü ve inatçı tepki rejimi geri adım atarak daha önce serbest bıraktığı bu paralı askerini tutuklamak zorunda bıraktı. 

Kadın dinamiğinin ısrarı ve baskıları bir kez daha sonuç verdi: Batman’da İ.E adındaki genç kızı aldatarak tecavüz eden, sonrasında da “Nasılsa kimse bana dokunmaz” pervasızlığıyla hareket eden alçak uzman çavuş Musa Orhan bugün tutuklandı.

Oysa bu ırz düşmanı İ.E’nin intihar girişimi öncesinde bıraktığı mektubun açığa çıkması üzerine güya sorgulanmış ama tutuklanmadan serbest bırakılmıştı.

Olayın duyulması üzerine kadınların sergilediği güçlü ve inatçı tepki rejimi geri adım atarak bu paralı askerini tutuklamak zorunda bıraktı.

Hakkında tutuklanmak üzere yakalama emri çıkartılmasının ardından Siirt Emniyet Müdürlüğü’nce gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen Musa Orhan, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Orhan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması ise 16 Ekim’de.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar