İşçi Fanzin katı atık işçilerine ulaştırıldı

İşçi Fanzin katı atık işçilerine ulaştırıldı

Daha önce OSTİM ve Çanpaş’ın gündüz vardiyasındaki temizlik işçilerine ulaştırılan İşçi Fanzin’in ilk sayısı bugün de yine Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Mühye Köyü Şantiyesi’nde gece vardiyasında çalışan katı atık işçilerine ulaştırıldı.

İşçi Fanzin, “Emeğin sesine bir soluk İşçi Fanzin” şiarıyla yayınlanmaya başlandı. İşçi Fanzin’in 1. sayısı daha önceki dağıtımlarında Ostim işçilerine ve Çankaya Belediyesi Çanpaş gündüz temizlik işçilerine Kolej’de bulunan tansalarında dağıtım yapılarak ulaştırılmıştı.

Araya giren 1 Mayıs, 18 Mayıs, Gezi Direnişi’nin 8. yıl anma çalışmaları ve yoğunlukları nedeniyle İşçi Fanzin dağıtımına ara verilmişti. İşçi Fanzin’in 1. sayısı bugün yine Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Mühye Köyü Şantiyesi’nde gece vardiyasında çalışan katı atık işçilerine ulaştırıldı.

İşçi Fanzin, katı atık biriminde çalışan işçiler tarafından beğeniyle karşılandı. İşçilerden bazıları dağıtımı Alınteri önlükleriyle yaptığımızı görünce memnuniyetlerini “Alınteri gelmiş nihayet” diyerek belirtti. Bazı işçiler, Fanzin için katkıda bulunarak “Bu da bizim katkımız olsun” dediler. Bazılarıysa okuyup nasıl bulduklarını değerlendirerek, ileteceklerini ifade ettiler. Bazı işçiler ise bizi, “emektarlar gelmiş, hoşgeldiniz” diyerek karşıladılar.

İşçi Fanzin dağıtımı elimizdeki fanzinler ve servis gelişleri bitince sonlandı. İşçilerle buluşmalarımız çeşitli materyallerle devam edecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar