IŞİD’e darbe, rehineler kurtarıldı

IŞİD’e darbe, rehineler kurtarıldı

Hesekê’de Sinaa Cezaevi’ne 20 Ocak’ta baskın düzenleyen IŞİD’e karşı operasyon sürdürüldü. IŞİD’lilerin rehin aldıkları dokuz kişi kurtarıldı. Zihûr Mahallesi’nde sivillerin evlerine saklanan IŞİD’lilere yönelik operasyonların sürdüğü kaydedildi.

ANHA’nın haberine göre, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın İrtibat Merkezi, 25 Ocak 2022 sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Sinaa Cezaevi, Dêrazor’un doğu kırsalı ve Rakka (Reqa) başlatılan operasyonun devam ettiğini kaydetti.

DSG açıklamasına göre 24 Ocak’ta Xiwêran ve Zihûr Mahalleleri ile Hesekê’nin güneyinde kalan Xabûr Nehri çevresinde yapılan operasyonda on yedi IŞİD’li daha öldürüldü. Açıklamada Sinaa Cezaevi’nde dokuz personelin kurtarılarak, güvenli bölgeye aktarıldığı kaydedildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Zihûr Mahallesi’nde sivillerin evlerine saklanan DAİŞ’li teröristlere yönelik arama operasyonlarını sürdürüyor. Bu operasyonlar sonucunda canlı bomba olan beş saldırgan DAİŞ’li öldürüldü. Xiwêran’ın doğusuna yapılan baskın sonucu çıkan çatışmada ikisi canlı bomba dokuz çete üyesi öldürüldü. Hesekê’nin güneyinde Xabûr Nehri’de başlatılan temizlik operasyonunda ise Sinaa Cezaevi’nde bulunan DAİŞ çetelerine destek vermek için planlama yapan üç DAİŞ’li çetesi öldürüldü. Güçlerimiz, Sinaa Cezaevi ve çevresinde, Dêrazor’un doğu kırsalında ve Reqa’da büyük bir titizlikle operasyona devam ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar