İşsizlik ve ekonomik sıkıntılar intihara götürdü!

İşsizlik ve ekonomik sıkıntılar intihara götürdü!

Diyarbakır’da 33 yaşındaki Ramazan Ünal, ekonomik sıkıntılar nedeniyle intihar etti. Ünal, yakın zamana kadar İstanbul’da bir kafede çalışıyordu, pandemi nedeniyle işsiz kalınca ailesinin yanına dönmüştü!

Pandemiyi yönetemediği gibi, onun krizle birleşip büyüyen yıkımının sorumluluğunu da halkın sırtına yükleyen politikalar can almaya devam ediyor. Lebaleb kongreler yapan, cenaze törenleri organize eden, istediğinde kendi yandaşlarıyla istediği biçim ve kalabalıkta bir araya gelen siyasi iktidarın, görülür bir ayrımcılıkla içkili mekanları, kafeleri kapatmasının yarattığı sonuçlar adeta haykırıyor.

Bu mekanlarda çalışan binlerce, on binlerce işçinin sürüklendiği işsizlikse dayanışma ve örgütlenme çabalarına rağmen intiharla sonlanabiliyor. Bunun son örneği de Diyarbakır’da yaşayan 33 yaşındaki Ramazan Ünal’ın işsizlik nedeniyle sürüklendiği ekonomik sorunlar, girdiği bunalım ve intihar oldu.

İstanbul’da bir kafede çalışan Ünal’ın, pandemi nedeniyle işsiz kalınca Diyarbakır’a, ailesinin yanına döndüğü öğrenildi.

Diyarbakır Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Ünal, komşularının da anlatımıyla ekonomik sıkıntılar nedeniyle bunalıma sürüklenmişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar