İstismarcı öğretmen okullar açıldığında göreve başlayacak!

İstismarcı öğretmen okullar açıldığında göreve başlayacak!

30’dan fazla çocuğu cinsel istismarda bulunduğu açığa çıkan Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Burak Ekinci, adeta ödüllendirilerek İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan Orhan Gazi Ortaokulu’na atandı!

Sistemin yargısının, resmi kurumlarının taciz ve tecavüzcüler, çocuk istismarları karşısındaki ibretlik tutumunun bir örneği de Cizre’de 30’dan fazla öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu, cinsel içerikli mesajlar attığı açığa çıkan ve Cizre Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılaması devam eden Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Burak Ekinci’nin adeta ödüllendirilircesine İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan Orhan Gazi Ortaokulu’na atanması oldu. Ekinci, okulların açılmasıyla birlikte göreve başlayacak.

Cizre halkı Burak Ekinci’nin çocuklara yönelik cinsel istismarı açığa çıkınca eylemler yapmıştı. Halkın tepkisine ve delillere rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü olayın üstünü kapatacak bir tutum almış, soruşturma başlatmak için müfettiş göndermeyi bile bir ay geciktirerek olayın soğumasını beklemişti.

Ekinci hakkında müfettişin kurula sunduğu raporda kesin ihraç talebi olmasına rağmen kurul ihraç etmek yerine bir yıl kademe durdurma cezası vererek, “ödül” olarak da İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan Orhan Gazi Ortaokulu’na atama yaptı.

Öte yandan savcılık taciz skandalı ile basit tacizden soruşturma dosyası hazırlamıştı. Ancak davaya bakan kadın hakim bunu basit taciz olarak kabul etmemiş; nitelikli ve çoklu tacizden dava açmıştı. 

Olayın açığa çıkmasının ardından çocukların birçoğu maruz kaldığı baskı ve korkudan dolayı şikâyetlerini geri çekmek zorunda kaldı; 4’ü ise Burak Ekinci’den şikayetçi olmaya devam etti. Şikayetçi olmaya devam eden çocuklar ve aileleri yeterli desteği göremediklerini ifade etti.

30 çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunan Burak Ekinci’nin dosyası Cizre Ağır Ceza Mahkemesi’nde olmasına rağmen fail İstanbul’a görev için atandı. Bu haliyle, okullar açıldığı takdirde tacizci öğretmen göreve başlayabilecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar