İzmir’de öğrencilerden basın açıklaması

İzmir’de öğrencilerden basın açıklaması

Günlerdir barınma sorunları üzerinden #Barınamıyoruz, #Yurtsuzlar isimlendirmeleri ile parklarda sabahlama eylemine devam eden, dün bir kısmı gözaltına alınan İzmir’deki öğrenciler bu akşam saatlerinde Buca Hasanağa Parkı’nda basın açıklaması yaptı. 

Öğrenciler, polisin yoğun ablukası altında, GBT dayatmasına itiraz ederek basın açıklamasını gerçekleştirdiler. Açıklamada dün İstanbul ve İzmir’deki polis saldırısını kınadılar, barınma taleplerini tekrar ederken mevcut ekonomik krizin pandemi krizinin öğrenciler ve aileleri üzerindeki etkilerini de içeren geniş bir çerçeve içinde durumu, sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler. 

Açıklama, “ Ve bu taleplerimizi gözaltı, hedef gösterme ve işkencelere rağmen yükseltmeye devam edeceğiz. Bugün bu ablukaya karşı yeniden söyleyelim: Banklarda kalanlarız saraylarda kalanlardan haklarımızı söke söke alacağız.”  ifadeleri ile sonlandırıldı. 

Polisin dün Erdoğan’ın işaretiyle İstanbul’da ve İzmir’de vahşice saldırması sonrasında bugün Hasanağa Parkı’na büyük bir yığınak yapılmıştı, açıklama yapan öğrenciler kısmen abluka altına aldı. 

Basın açıklamasına HDP, BMG, CHP Gençlik Kolları, Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve kalabalık bir kitle destek verdi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar