Kahramanlaştırdıkları ‘Palalı Sabri’ fuhuş şebekesinin başı çıktı!

Kahramanlaştırdıkları ‘Palalı Sabri’ fuhuş şebekesinin başı çıktı!

Gezi Direnişi döneminde eylemcilere palayla saldıran ve “Palalı Sabri” adıyla tanınan Sabri Çelebi’nin yabancı uyruklu kadınları gece kulüplerinde çalıştırarak fuhşa zorladığı tespit edildi. 62 yabancı uyruklu kadın kurtarılırken, 6 kişi gözaltına alındı.

Gezi Direnişi günlerinde eylemcilere palayla saldırdığı için iktidar ve yandaş medyası tarafından adeta kahramanlaştırılan Sabri Çelebi nam-ı diğer Palalı Sabri’nin yabancı uyruklu kadınları zorla gece kulüplerinde çalıştıran, pasaportlarına el koyan ve köle muamelesi yapan bir fuhuş şebekesinin lideri olduğu açığa çıktı. İktidar için kılıç sallayanların, pala kuşananların herbirinin başka bir çürümüşlüğü temsil etmesiyse şaşırtıcı olmadı.  

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Gezi Direnişi sırasında göstericilere elindeki palayla saldıran ve ‘Palalı Sabri’ adıyla tanınan Sabri Çelebi’nin kurduğu fuhuş şebekesine yönelik çalışma başlattı.

Yapılan incelemede Beşiktaş ve Beyoğlu’nda örgüt üyelerince işletilen gece kulüplerinde çalıştırılan yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el konulduğu, zorla çalıştırılan kadınların fuhşa zorlandığı tespit edildi. Örgütün kadınlara kaçmaması için Beyoğlu Talimhane ve Oda Kule civarında kiraladıkları pansiyon odaları, kuaför salonları, marketlerde ikamet sağladığı, gece ise kadınların VIP araçlarla çalışacakları gece kulüplerine götürüldüğü belirlendi.

İHA’nın haberine göre operasyon için düğmeye basan ekipler, dün sabaha karşı belirlenen adreslere baskın düzenledi. Operasyonda firari Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Çelebi’nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli yakalandı. Gece kulüplerinde çalıştırılan ve büyük çoğunluğu Fas uyruklu olan toplam 62 kadın örgütün elinden kurtarıldı. Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Gezi eylemcilerine saldırı nedeniyle “kasten yaralama” suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan çete lideri Sabri Çelebi’nin yurt dışında olduğu düşünülüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar