Kapitalizmin Salgınları ve Bitmeyen Kavga

Kapitalizmin Salgınları ve Bitmeyen Kavga

Geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan Karaburun Bilim Kongresi, bu yıl 15. yılında “Kapitalizmin Salgınları ve Bitmeyen Kavga” teması ile 1-4 Eylül tarihleri arasında İzmir’de Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilecek. 

Kongre ilk teması olan Kapitalizmin Salgınları ekseninde açılış oturumu “Pandeminin Krizi, Kapitalizmin Krizi” ile başlarken bu temayla ilişkili olarak “Pandemi, Afetler ve Yerel Yönetimler”, “Pandemide Sosyalist Feminist Politika”, “Kapitalizmin Salgınları ve İşçi Sınıfı”, Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi tarafından hazırlanan “Hapishanelerde Hak İhlalleri ve Pandemi”; Bitmeyen Kavga temasında ise “Kapitalizmin Kara Vebası: Faşizm”, “Yenilmeyen Şarkılar: Politik Müziğin Çoğul Yolculuğu” , “Mülksüzler: Ne Yapmalı?” oturumları düzenlenmiş. 

Kongrede bu yıl “Türkiye’de Gıda Güvenliği” başlığında 2 çalışma grubu da yer almaktadır. Kongre her yıl olduğu gibi ana tema dışında Marksizm, akademi, devlet, Türkiye’nin güncel siyaseti başlıklarında da oturumlar bulunmaktadır. 

Son bir yıl içinde ortaya çıkan işçi-emekçi-memur direnişlerini kongreye taşıyan “Sokağın Bilgisi” oturumu bu yıl yakın zamanda bir trafik kazasında kaybedilen Bağımsız Maden İşçileri Sendikası üyeleri Tahir Çetin ve Ali Faik İnter anısında düzenlenerek kongre programında yer almaktadır.*

*Bilimsel Program


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar