Katili tutuklamak zorunda kaldılar

Katili tutuklamak zorunda kaldılar

HDP Bahçelievler binasına silahlı ve bıçaklı saldırı düzenleyen, silahı tutukluk yapmasa katliam gerçekleştirecek olan Muhammed Eren Sütçü isimli tetikçi serbest bırakılarak, yeni saldırılar için davetiye çıkarılmıştı. Kamuoyunun baskısı ve avukatların girişimleri sonucu tetikçi nihayet tutuklandı!

HDP Bahçelievler İlçe Örgütü’ne katliam yapmak için giderek iki partiliyi yaralayan ve ev hapsi ile serbest bırakılan fail Muhammed Eren Sütçü, savcılığın itirazı üzerine Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

İstanbul’da HDP Bahçelievler İlçe Örgütü’ne 28 Aralık günü iki silah ve bıçakla saldırıda bulunarak katliam yapmaya giden fail Muhammed Eren Sütçü, savcılıktaki ifadesinin ardından, “silahla tehdit” ve “yaralama” suçundan tutuklanma talebiyle 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmişti. Fail, 3 Ocak günü çıkarıldığı hakimlikte ev hapsi şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Duruma itiraz eden ÖHD’li avukatlar, fail Muhammed Eren Sütçü’nün Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilerek tutuklandığının bilgisini verdi. Avukatlar, “Demokratik kitle örgütlerinin dayanışması ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği’nin hukuki mücadelesi sonrası saldırgan savcılığın itirazı üzerine yeniden Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş ve tutuklanmıştır” açıklaması yaptı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar