Kentpar Otomotiv direnişi 15. gününde…

Kentpar Otomotiv direnişi 15. gününde…

Birleşik Metal-İş, Konya’daki Kentpar Otomotiv’de sendikalaşan ve çoğunluk sağlandıktan sonra tazminat hakları gasbedilerek işten atılan 140 işçiyle 28 Eylül’de Konya Kayalıpark’da basın açıklaması gerçekleştireceğini duyurdu

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Kentpar Otomotiv işçileri, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, toplu sözleşmeli bir çalışma düzeni için Birleşik Metal-İş’te örgütlendiler. Kentpar Otomotiv patronları sendikanın yasal çoğunluğu sağlamasının ardından 140 işçiyi işten çıkardı.

Sendikalaştıkları için tazminatsız olarak işten çıkarılan Kentpar Otomotiv işçilerinin fabrika önündeki direnişi 15 gündür devam ediyor.

Birleşik Metal-İş, 28 Eylül Salı günü Konya Kayalıpark’da işten atılan işçilerle birlikte basın açıklaması gerçekleştirileceğini, açıklamaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri ve BMİS Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun katılacağını belirtti.  

Sendika, basın açıklaması öncesinde Konya Valiliği’ne ve CHP ile İYİ Parti Konya İl yönetimlerine bir ziyaret gerçekleştireceğini, işçilerin taleplerinin yetililere de anlatılacağını ifade etti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar