Konya Katliamı’nda şüpheliye tutuklama yok!

Konya Katliamı’nda şüpheliye tutuklama yok!

Konya Sulh Ceza Mahkemesi, ırkçı bir saldırıyla evlerinde katledilen Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut’un, “deliller ışığında Ali Keleş’in tutuklanması” yönündeki talebini reddetti.

Konya’nın Meram ilçesinde Kürt oldukları için sürekli taciz edilen ve 30 Temmuz’da gerçekleşen saldırıyla topluca katledilen Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, şüpheliler arasında bulunan Ali Keleş’in tutuklanmasını talep etti. Konya Sulh Ceza Mahkemesi talebi reddetti, Avukat Karabulut talebi bir üst mahkemeye götüreceğini açıkladı.

Jinnews’teki habere göre Ali Keleş’in Dedeoğulları ailesine yönelik gerçekleştirilen 12 Mayıs saldırısının ardından içinde Keleş ve Çalık ailesinden kişilerin bulunduğu “mahkeme” isimli Whatsapp grubunu kurması, saldırıdan sonra tutuklananların her birine düzenli şekilde 500 TL para yatırması, Whatsapp yazışmalarında sıklıkla Dedeoğulları ailesinden bahsetmesi ve “Sulh sağlanmazsa kötü şeyler olacak” gibi söylemlerde bulunmasından dolayı katliam dosyası kapsamında tutuklanması talep edildi.

Avukatın talebini değerlendiren Konya Sulh Ceza Mahkemesi, Ali Keleş’in tutuklanmasını yönündeki talebi reddetti. Avukat Abdurrahman ret kararını bir üst mahkemeye taşıyarak itiraz edeceklerini belirtti. 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar