Leyla Güven’e gardiyandan tehdit

Leyla Güven’e gardiyandan tehdit

Sık sık baskı ve işkenceyle adını duyuran Elazığ Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in gardiyanlar tarafından tehdit edildiği belirtildi.

Elazığ Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in bir gardiyan tarafından tehdit edildiği öğrenildi. Kızı Sabiha Temizkan, görüşte öğrendiği bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Temizkan, annesinin kendisine anlattıklarını şöyle paylaştı:

Annem Leyla Güven’le görüştüm. Aşı için götürüldüğü bölümde elleri cebinde olduğu için bir erkek gardiyan tarafından tehdit edildiğini anlattı. ‘Ellerini cebinden çıkar’ diyen ‘İsmail’ adındaki gardiyan, annem itiraz edince ‘Sen bundan sonra görürsün’ diyerek açık tehditte bulunmuş. Annem Leyla Güven, gardiyanlar ve Cezaevi 2’inci müdürünün engellemesine rağmen gardiyanın tehditlerini sürdürdüğünü anlattı. Annem, ‘Onlar olmasa bana fiziksel şiddet uygulayacak gibiydi’ dedi. Annem kameraların gördüğü bir yerde gerçekleşen olay hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar