Metrodaki bıçaklı kadın düşmanı gözaltında

Metrodaki bıçaklı kadın düşmanı gözaltında

Dün Kadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadını bıçakla tehdit eden E.Y. isimli kadın düşmanı sosyal medyadaki tepkiler üzerine gözaltına alındı. 20 suç kaydı olduğu anlaşılan bu adamın serbest bırakılmaması da sosyal medyadaki tepkilere bağlı gözüküyor!

İstanbul Sözleşmesi’nin iptali ve Sözleşme’yi savunanların devletin tepesinde oturan AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından “sapkın” ilan edildiği Türkiye’de kadın düşmanlarının metrolarda bile kadınları bıçakla tehdit etmesi, insanı şaşırtmıyor artık. Dün Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bir erkek, tartıştığı kadını kameraların ve herkesin gözü önünde bıçakla tehdit etmiş ve elini kolunu sallayarak inmişti.

Daha sonra 20 suç kaydının olduğu anlaşılan bu adam, sosyal medyada #kadıköymetro etiketiyle gündem olmuştu. Sosyal medyada gündem olmasaydı belki de üzerinde durulmayacaktı.

Toplumun mahkemelerden de polisten de umudunu kestiği için sosyal medyanın yaptırım gücüne güven üzerinden baskı oluşturmayı zorunluluk olarak gördüğü bu koşullarda E.Y. isimli erkek de bu sayede gözaltına alınabildi.

Kadın düşmanları kadar, bu düşmanlığa nefretin de azımsanmayacak bir toplumsal bilince dönüştüğünü gösteren bu olayın ardından polisin yakaladığı E.Y.’nin 20 suç kaydı olduğu anlaşıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar