Migros işçileri Anadolu Grup önünde, polis kuşatması altında!

Migros işçileri Anadolu Grup önünde, polis kuşatması altında!

Migros işçileri direnişlerinin 50. gününde Anadolu Grup Genel Merkezi önünde direniş çadırı kurdu, polis kuşatmasına alınan işçiler, taleplerimiz kabul edilinceye kadar burdayız dedi

Mobbinge angaryaya, tacize, sağlıksız çalışma ortamına, düşük ücretlere karşı itiraz ederek, DGD-SEN’de örgütlendikleri için ücretsiz izne çıkarılan Migros depo işçileri, direnişlerinin 50. gününde Anadolu Grup’un Ümraniye’deki genel merkez binası önünde çadır kuracaklarını açıklamışlardı. Migros’un Şekerpınar’daki deposu önündeki direniş çadırının yanı sıra, birçok Migros mağazasında kasa kilitleme eylemleri de gerçekleştiren işçiler, bugün de şirket genel merkez binası önünde çadır kurdu. Polis tarafından kuşatılan işçiler, “Yaşasın Migros direnişimiz!”, “İşçiler açken, Tuncay Özilhan’a huzur yok!” pankartları açarak, “ya bugün yeniden işbaşı yaptırırsınız ya da buradan gitmiyoruz” dediler.

Polis kuşatması altında çadır kuran işçiler, “@AnadoluGrubu önünde direnişimiz sürüyor. Yasa tanımaz patronların talimatlar ile direniş çadırımızı abluka altına alan kolluk güçlerine karşı da direniyoruz. Bizleri açlığa mahkum edenlere inat direniş ve dayanışma ile kazanacağız” dediler.

Ücretsiz izin sona erdirilsin. İSİG kuralları uygulansın. Mobbing son bulsun. Tacizci amirler defolsun. Yasalar uygulansın. Sendikamızla görüşün. Vazgeçmeyeceğiz, KAZANACAĞIZ!” diye belirten Migros işçileri, bir zamanlar Tez Koop-İş’i örgütleyen fakat şimdi sınıfını satarak Anadolu Grub için çalışan Veysel Cingöz’ün direnişi kırmak için sayısız dolap çevirdiğini belirterek, tepki gösterdiler.

Veysel Cingöz senin kim olduğunu, oraya nasıl geldiğini ve neler planladığını çok iyi biliyoruz. Talebimizi kimse ile tartışmayız. Direnişimizin 1.gününden bugüne kadar talebimiz net: İşçiler işbaşı yapacak ve biz de direnişimizi sonuçlandıracağız” diyen işçiler, Cingöz’ün ücretsiz izindeki işçileri aratarak direnişi bırakmaları karşılığında 10 bin lira teklif ettiğini, buna asla izin vermeyeceklerini dile getirdiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar