Migros işçileri, Özilhan’ın evinin önünden işkence edilerek gözaltına alındı!

Migros işçileri, Özilhan’ın evinin önünden işkence edilerek gözaltına alındı!

DGD-SEN’de örgütlendikleri için Kod-29 ahlaksızlığıyla işlerinden edilen Migros depo işçileri, direnişlerinin 91. gününde bir kez daha Tuncay Özilhan’ın Beykoz’daki villası önündeydi ve bir kez daha işkence edilerek gözaltına alındılar

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’nda (DGD-SEN) örgütlendikleri için ilk önce ücretsiz izne gönderilen, ardından da Kod-29 ahlaksızlığıyla işlerinden edilen Migros depo işçileri, direnişlerinin 91. günü olan bugün de Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın Beykoz’a bağlı Çubuk Mahallesi’ndeki villasının önündeydi.

Kod-29’un geri çekilmesi, örgütlenmelerine yönelik baskıların son bulması ve tacizci amirlerin depodan gönderilmesi talepleriyle hem depo hem Anadolu Grup önünde eylemlerini sürdüren işçiler, muhatap alınmadıkları için son olarak da Özilhan’ın villası önünde eylem başlattılar.

İlk eylemlerinde Özilhan’ın oğlu kendilerine muhataplarının taşeron firma olduğunu, kendilerinin sorunun parçası olmadıklarını söyleyerek, işçilerin yasal haklarını alenen ihlal edeceklerini ilan etmiş oldu.

Daha sonra Beykoz Kaymakamlığı Özilhan’ların talebini direktif addederek sadece villalarının bulunduğu Çubuk İlçesi için eylem ve etkinlik yasağı getirdi. İşçiler bu yasaktan sonra da villanın önüne gitti. İnşaat-İş temsilcilerinin de destek verdiği eylemde polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Anadolu Grup görüşme taleplerini reddettiği için bugün de villanın önüne giden işçiler, kalabalık bir polis yığınağı ve saldırıyla, şiddete uğrayarak gözaltına alındı.

İşçiler, gözaltına alındıkları sırada yaşadıkları işkenceyi, “Sadece patron Tuncay Özilhan’ın evi önünde açıklama yapmak istediğimiz için polisler tarafından işkence edilerek, kasti şekilde nefessiz bırakılmaya çalışılarak ve ezilerek bu şekilde gözaltına alındık” cümleleriyle dile getirdiler.

Migros işçileri DGD-SEN’in sosyal medya hesabı üzerinden şunları belirtti:


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar