Nedex’te grev kazandı!

Nedex’te grev kazandı!

Petrol-İş’te örgütlü Nedex Kimya işçileri grevlerinin 26. gününde taleplerini kabul ettirerek kazandı

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren ve Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası’nın (Petrol-İş) örgütlü olduğu Nedex Kimya fabrikasında 6 ay süren toplu sözleşme ve arabulucu sürecinde anlaşmaya varılamayınca greve giden işçiler, 17 Haziran’da başladıkları grevin 26. gününde taleplerini kabul ettirerek, kazandı.

Petrol-İş Sendikası yaptığı açıklamada, “Gebze Şubemizin örgütlü olduğu ve Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde kurulu bulunan Nedex Kimya San. Tic. A.Ş. işyerinde 17 Haziran tarihinde başlayan grevimiz sona erdi. 86 üyemizin çalıştığı Nedex’te dün itibariyle grevin 26. günüydü.

Dün, (12 Temmuz) sendikamız Genel Merkezinde, Nedex ve Petrol-İş Heyetleri yeniden biraraya geldi. Gece geç saatlere kadar yürütülen müzakerelerde, tarafların karşılıklı çabası ile ortak paydada buluşulmuş, üyelerimizin söz konusu taleplerinin karşılanması ile anlaşmaya varılmıştır” diye belirtti.

Sözleşmenin 2 yıllık imzalandığını ifade eden işçilerse, “3,5 ikramiye hakkımız 4 ikramiye oldu. Bu yılın asgari ücreti üzerinden 1150 TL brüt zam aldık. 4 talebimiz vardı hepsi karşılandı” dedi. Toplam olarak yüzde 37,5 zam alındığını ifade eden işçiler, “Elbette biz grevle sadece ekonomik hakları kazanmadık. En önemlisi birlik olduğumuzda kazandığımızı yeniden gördük. Dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu anladık. Şimdi birliğimizin devam ettirme zamanı” dedi. 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar