Öğrenciler: Tek korkumuz bize sunulan hayatı yaşamaya devam etmek

Öğrenciler: Tek korkumuz bize sunulan hayatı yaşamaya devam etmek

Barınma sorununa dikkat çekmek için Ankara’ya gitmek isteyen öğrenciler polis şiddetiyle gözaltına alındı. Kameralara da yansıyan polis şiddeti sonucu çok sayıda öğrenci yaralandı. Öğrenciler boyunlarına yüzlerine tekme atılarak darp edildi, bir öğrencinin kolu kırıldı.

Yüksek yurt ve ev kiraları nedeniyle üniversite öğrencileri tarafından başlatılan “Barınamıyoruz” eylemleri kapsamında bugün Ankara’ya giden öğrencilerin önü polis tarafından kesildi.

Dün valilik tarafından öğrencilerin kente girişlerinin yasaklandığı duyurulmuş, hükümet tarafından sürekli hedef haline getirilen öğrenciler ise geri adım atmayacaklarını belirtmişti. İstanbul ve İzmir’den yola çıkan öğrencilerin önü bu sabah kent girişinde polis tarafında kesildi.

Ankara’ya girmeye kararlı olduklarını belirten öğrenciler “Tek korkumuz bize sunulan hayatı yaşamaya devam etmek. Bu yüzden dönmüyoruz” diyerek polis barikatının açılmasını istedi. Ancak öğrencilere saldıran polis yaklaşık otuz kişiyi gözaltına aldı. Kameralara da yansıyan polis şiddeti sonucu çok sayıda öğrenci yaralandı. Öğrenciler boyunlarına yüzlerine tekme atılarak darp edildi, bir öğrencinin kolu kırıldı. Bu sırada haber takibi yapan gazetecilere de saldıran polis üç gazeteciyi gözaltına aldı.

Yaşanan polis saldırısı üzerine “Barınamıyoruz Hareketi” açıklama yaparak “Bunlarla bizi vazgeçireceğinizi mi sanıyorsunuz? Yanıldığınızı görecekseniz” dedi. Saldırıya uğrayan ve engellenmeye çalışılan öğrenciler dayanışma için herkesiUlus’a çağırdı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar