Okullar sadece korona dağıtım merkezi değil!

Okullar sadece korona dağıtım merkezi değil!

Hiçbir altyapı hazırlığı yapılmadan açılan okulların birer korona dağıtım merkezine dönüştüğünü biliyoruz. Sosyal medya kullanıcılarının yaptığı paylaşımlar hijyen sorununun sadece koronayı değil, uyuz gibi hastalıkları da tetiklediğini gösteriyor

Hiçbir altyapı hazırlığı yapılmadan, en basit hijyen önlemlerinin bile sağlanmadan başlayan yüz yüze eğitimin kaçınılmaz sonuçlarını en yakın çevremizden biliyoruz. Tanıdığımız birçok ailenin çocuklarının okuldan kaptığı virüsle enfekte olup, topluca karantinaya alındığı bu koşullarda gerçeği çarpıtmaya yönelik tüm devlet çabası boşuna: Fabrikalardan sonra okullar da virüs dağıtım merkezlerine dönüşmüş durumda!

Sadece virüs dağıtım merkezi de değil üstelik. Sosyal medyadan yapılan bir paylaşım okullardaki hijyen sorunlarının uyuz gibi hastalıkları da tetiklediğini gösteriyor. Bu durum @SedefErken isimli kullanıcı tarafından yapılan paylaşımlarla dile getirildi. Paylaşımda “Pendik bakım evinde kalan otistik çocuklarımız uyuz oldu, bildiğin uyuz evet, 2021 yılında İstanbul’un göbeğinde otistik çocuklar uyuz, vücutlarında irinli yaralar açıldı, kaşıdıkça kanıyor, bizim çocuklarımıza reva görülen bu, sadece bu yüzden bile bu iktidarı yıkmak lazım” denildi.

Paylaşımın altında yapılan çok sayıda yorumdaysa okullardaki hijyen sorunlarına dikkat çekildi, bu sorunun merdiven altlarında ya da bodrumlarda oluşturulan Kur’an kurslarında da yaygın bir sorun olduğu kaydedildi.

Otistik çocukların kaldığı bakımevindeki sorunu dile getiren SedefErken de bakımevindeki hijyen sorunlarına ve iktidarın iki yüzlülüğüne vurgu yaptı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar