Omurları kırılıp Victoria katledilirken…

Omurları kırılıp Victoria katledilirken…

Meksika’nın Tulum tatil beldesinde polis, ellerini kelepçeledikten sonra Victoria Esperanza Salazar’ın sırtına diziyle bastırdı. Dört polis 36 yaşındaki kadın mülteciyi oracıkta katletti.

Polis, Meksika’nın Tulum tatil beldesinde bir kadının boynunu kırarak ölümüne neden oldu. Tıpkı geçen yıl bu tarihlerde George Floyd’un katledildiği gibi hayattan koparıldı Victoria da…

Quintana Roo Eyaleti savcısı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, cinayete karışan dört polis memurunun orantısız güç kullandığını ve kadın cinayeti şüphesiyle tutuklandıklarını, kısacası bir kadının cinsiyeti nedeniyle öldürüldüğünü söyledi.

Otopsiye göre, iki servikal omurun kırılması, kadının Orta Amerika ülkesi El Salvador’da ölümüne neden oldu. Başlangıçta neden tutuklanması gerektiği belli değildi. Karayip kenti polis şefi görevden alındı.

Polis, Victoria Esperanza Salazar’ın sırtına diziyle bastırdı.

Şiddet ve cinayetin videoları medyada ve sosyal ağlarda hafta sonu (Cumartesi) yayınlandı. Victoria Esperanza Salazar, bir devriye arabasınının yanınd, elleri bandajlanmış halde sokakta yatarken gözüküyor. Bu sırada bir kadın polis sırtına diziyle bastırıyor. Kadının çığlığı duyuluyor. Daha sonra polis, artık hareketsiz vücudunu bir kamyonetin arkasına koyuyor.

Meksika basınında çıkan haberlere göre, kurban 36 yaşındaydı ve Meksika’da mülteci olarak yaşıyordu.

Cinayetin duyulmasının ardından kadınlar sokakları doldurdu ve kardeşleri Victoria’nın katledilmesine dair protestolarını bütün dünyaya duyurdular.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar