Onur Yürüyüşü’nün ardından

Onur Yürüyüşü’nün ardından

İstanbul LGBTİ+, Beyoğlu’ndaki Küçük Bayram Sokak’ta trans kadınların yaşadığı evlerin polisler tarafından mühürlendiğini, ancak sokakta yaşayan kadınların tepkisi, aktivistlerin ve avukatların desteğiyle mühürlerin kaldırılarak evlerin yeniden açıldığını duyurdu.

İstanbul LGBTİ+’nin twitter hesabından yapılan açıklamada “Onur Yürüyüşü’nden 2 gün sonra mühürlenen evler, sokakta yaşayan kadınların direnci, aktivistlerin ve avukatların desteğiyle yeniden açıldı. Hukuksuzluklarınız, zorbalıklarınız bizi yıldıramaz. Asla yalnız yürümeyeceğiz!” denildi:

Küçük Bayram Sokak’ta yaşayan trans kadınlardan aldığımız bilgiye göre, polis ekipleri Bayram Sokak’taki evleri mühürleyerek sokağı kapatmaya çalışıyor. Onur Yürüyüşü sonrası gerçekleşen bu olay tesadüf değil! Evlerimizi de, sokaklarımızı da terk etmiyoruz! Küçük Bayram Sokak’taki evlerden en az 3’ü mühürlendi. Kararı sadece telefondan gösteren polis, içeri girmek için avukatları beklemeyeceğini söylüyor. Trans kadınların yoğun olarak yaşadığı Küçük Bayram Sokak’a gelen polisler, evleri mühürleyip sokağı kapatmaya çalışıyor. Onur Yürüyüşü sonrası gerçekleşen bu hukuksuz saldırının karşısında, trans kadınların yanındayız! Evleri de sokakları da terk etmiyoruz!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar