Özilhan polisi bir kez daha saldırttı!

Özilhan polisi bir kez daha saldırttı!

İşçileri Kod-29 ahlaksızlığıyla işten atan Tuncay Özilhan bir kez daha polisi saldırttı. Migros işçileri, İSİG Meclisi bileşeni sendika yönetici ve üyeleri, Kod-29’a karşı direnen işçiler polis saldırısıyla gözaltına alındı!

DGD-SEN’e üye oldukları, tacizci patronlara, mobbinge ve kötü çalışma koşullarına itiraz ettikleri için Kod-29’la işten atılan Migros Depo işçileri beşinci kez Tuncay Özilhan’ın villası önündeydi. İşçilere İSİG Meclisi bileşeni sendikalar da destek verdi.

Daha önce de polis ordusuyla karşılanan işçiler, bugün de aynı şekilde karşılandı. İşçilerin görüşme talebi iletilen Özilhan, bu adıma karşı polisi bir kez daha onlara saldırttı!

İşçiler ve dayanışmaya gelen sendika üye ve yöneticileri, Kod-29’la atılan ve direniş sürdüren Sinbo ve SML Etiket, Tur Assist işçisi ve dayanışmada bulunan herkes polis saldırısıyla gözaltına alındı.

“İşçiler açken Özilhan’a huzur yok!” sloganı atan işçiler ve dayanışmacıların gözaltı aracında 1 Mayıs Marşı’yla birlik, mücadele ve dayanışma gününü karşıladıkları görüldü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar