Palalı Sabri’nin fuhuş çetesine operasyon düzenleyen polisler de rüşvetten tutuklandı!

Palalı Sabri’nin fuhuş çetesine operasyon düzenleyen polisler de rüşvetten tutuklandı!

Gezi Direnişçilerine palayla saldırdığı için kahramanlaştırılan Sabri Çelebi’nin başında olduğu fuhuş şebekesine yönelik operasyonu yöneten beş polisin rüşvet istemekten tutuklandığı açığa çıktı!

İktidarın son zamanlarda adı sık sık geçen olaylar: Rüşvet, adam kayırma, işe akraba-eş dost yerleştirme, lüks ve şatafat, uyuşturucu… Bunlara son olarak Gezi Direnişi günlerinde direnişçilere palayla saldıran ve havuz medya tarafından adeta kahramanlaştırılan Sabri Çelebi nam-ı diğer Palalı Sabri’nin bir fuhuş şebekesinin başı olduğu haberleri eklenmişti. Çelebi’nin genellikle Faslı kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı haberlerinin üstünden birkaç gün geçmişken, bu sefer de bu fuhuş şebekesine operasyon düzenleyen polis ekibinden aralarında ekip başının da bulunduğu beşinin gözaltına alınan Çinlinin serbest bırakılması için eşinden 100 bin dolar istedikleri açığa çıktı! Rüşvet isteyen beş polis de tutuklandı.

Hürriyet’te yer alan bilgilere göre, Çelebi ve ailesine ait işyerlerine Faslı göçmen kadınlara eğlence mekânlarında seks işçiliği yaptırdıkları gerekçesiyle 10 Eylül’de baskın düzenlendi. Gece 03.00’te yapılan baskınlarda Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı. Çelebi Ailesi’ne ait Beyoğlu’ndaki Opera Clup Pera’ya yapılan baskında ise çoğu Faslı 45 kadın gözlem altına alındı.

Diğer işyerlerine yapılan baskınlarda da gözlem altına alınan toplam 62 kadın Pendik’te bulunan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne ait binaya götürüldü.

Polisler rüşvetten tutuklandı

Üç kişiye yönelik çıkan tutuklama kararından bir gün önce dikkat çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin yakınlarına yönelik soruşturmayı yürüten polislerden 5’i tutuklandı. Polisler, çete soruşturmasında şüpheli bir Çinlinin serbest bırakılması için eşinden 100 bin dolar istemekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün, Çelebiler’e yönelik soruşturmayı yürüten polis ekibinin başında yer aldığı öğrenildi.

İstanbul 10’uncu Sulh Ceza Hâkimliği ise Çelebi ile Vedat Özbağ ve Mahmut İlter’i “suç örgütü kurmak ve insan ticareti yapmak”tan tutukladı. Şirket muhasebecisi İlknur A., Taksi şoförü Engin A. ile Kenan T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar