Polis Ankara’nın göbeğinde üç öğrenciyi kaçırdı!

Polis Ankara’nın göbeğinde üç öğrenciyi kaçırdı!

Ankara polisi kentin çeşitli noktalarında GBT kontrolü bahanesiyle üç öğrenciyi bindirdiği araçlarla kaçırdı. Öğrenciler, saatlerce dolaştırıldı, darbedildi, tehdide maruz kaldı. Daha sonra da Gölbaşı, Pursaklar ve Sincan’a bırakıldı

Polis Ankara’nın göbeğinde üç öğrenciyi GBT kontrolü bahanesiyle bindirdiği araçlarla kaçırdı, gözaltında olduklarını kabul etmedi, saatlerce dolaştırılan, darbedilen, tehdide maruz kalan öğrencilerden ikisi daha sonra Gölbaşı ve Porsuklar’a, üçüncüsü de kısa süre sonra Sincan’a bırakıldı.

Ankara’da polis ikisi Öğrenci Kolektifleri’nden biri de TİP Sosyalist Devrimci Gençlik’ten (ve TİP yöneticisi) üç öğrenciyi kentin çeşitli noktalarında yaptığı GBT kontrolü bahanesiyle bindirdiği araçlarla kaçırdı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü öğrencilerin gözaltında olduklarına dair bir kayıt bulunmadığını söyledi. Daha sonra Öğrenci Kolektifleri’nden bir öğrenci Gölbaşı’na SDG’li öğrenci de Porsuklar’a bırakıldı.

Öğrencilerden Ali Berke Aydoğan’ın polisler tarafından arabaya bindirilip 2 saat boyunca alıkonulduğu sırada darp edildiği öğrenildi. Ardından Ali Berke Aydoğan, Ankara Gölbaşı’nda bir araziye bırakıldı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Uğurcan Baynal’ın da 15.30 sıralarında Pursaklar’da bırakıldığı öğrenildi.

13.00’da sivil bir araca bindirilerek kaçırılan Baynal’dan iki buçuk saat boyunca haber alamadıklarını belirten arkadaşları 15:30 sıralarında telefonla ulaştıkları Baynal’ın alıkonduğu süre boyunca “Seni bir daha olaylarda görmeyeceğiz. Herkesi alacağız” şeklinde sözlerle tehdit edildiğini ve daha sonra Pursaklar’a bırakıldığını öğrendiklerini aktardı.

Sena Bademli’nin ise kısa süre sonra Sincan’a bırakıldığı öğrenildi.

Ankara’da daha önce de sık sık gündeme gelen bu saldırı biçiminin ardından öğrenciler “ÜniversitelilerNerede” etiketiyle başlattıkları kampanya kısa sürede Türkiye sıralamasına girdi.

Ankara’daki öğrenciler saat 18:00’de İHD Ankara Şubesi’nde basın açıklaması gerçekleştirecekler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar