Polis Çetin Kaya’yı ensesinden vurarak katletti!

Polis Çetin Kaya’yı ensesinden vurarak katletti!

Kadıköy Göztepe’de dur ihtarına uymadığı iddia edilerek katledilen kişinin Çetin Kaya olduğu, resmi açıklamaların aksine aracını durdurduğu, polisin yere yatırıp ters kelepçe taktıktan sonra yakın mesafeden ensesinden ateş ettiği, MOBESE’lerin de o anda devre dışı bırakıldığı ortaya çıktı.

Etha’nın haberine göre Kadıköy Göztepe’de önceki akşam yaşanan polis infazının ayrıntıları ortaya çıktı. Polisin dur ihtarının ardından aracı durduran Çetin Kaya, aracın içinden çıktıktan sonra yere yatırılarak ters kelepçe takıldı ve polis tarafından ensesinden vurularak infaz edildi. Araç içindeki 15 yaşındaki E.Ç. ise kaçtıktan sonra gözaltına alındı.

Göztepe SSK hastanesi yakınlarında yaşanan polis infazında katledilen Çetin Kaya’nın sinema sektöründe çalıştığı öğrenildi.

Ensesinden vuruldu

Cenazeyi teslim alan sinema sektöründen arkadaşları, Çetin Kaya’nın ensesinden vurulduğunu doğrularken, polis, Kaya’nın dur ihtarını uymadığını, araçtan indikten sonra da direndiğini ve yaşanan arbedede vurulduğunu öne sürmüştü.

MOBESE kayıtları silindi

Katliamın yaşandığı Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinde çok sayıda mobese kamerası olmasına rağmen, mobeselerin devredışı olduğu iddia edildi.

Görüntüleri izlemek isteyen arkadaşlarına, o bölgedeki mobeselerin devre dışı olduğu söylendi. Polis katliamının üzerinin örtülmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Çetin Kaya’nın arkadaşları, olay anına ilişkin görüntüleri elde etmek için çaba harcadıklarını kaydetti.

Çetin kaya Sivas’ta defnedildi

Çetin Kaya’nın cenazesi dün Sarıgazi Cemevi’nden sinema sektöründe çalışan arkadaşları, oyuncular ve yönetmenler tarafından defnedilmek üzere memleketi Sivas’a uğurlandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar