Polis emniyette çalışan kadına tecavüz etti

Polis emniyette çalışan kadına tecavüz etti

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet Şube’de görevli Enes T. adlı polisin, emniyette çalışan sivil memur Enes T’nin G.A.Ü.’ye cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

M.A’nın haberine göre, Hakkari İl Emniyeti’nde görevli polis Enes T.’nin, emniyette çalışan G.A.Ü.’ye tecavüz ettiği yapılan şikayetle ortaya çıktı.

Devletin cezasızlıkla cesaretlendirdiğini, taciz tecavüz ve istismarların önünü saldırganların sırtını sıvazlayarak açtığını kanıtlayan pislikler her gün her yandan adeta fışkırıyor.

Dün kadın mühendisi öldüresiye döven, cinsel saldırı ve ölümle tehdit eden patronun oğlu serbest bırakıldı. Cinsel saldırıya girişen “muktedir erkek” kadın mühendisin kolunu kırıp suratını yumruklarla morarttı. Kadınların kocaları, sevgilileri ya da başka erkekler tarafından katledilmeleri, cezasızlıkla beslenen taciz, tecavüz ve istismarların sonucudur.

Hakkari İl Emniyeti’nde görevli polis Enes T.’nin, emniyette çalışan G.A.Ü.’ye tecavüz etmesi de böyle bir zincirin kirli bir halkasıdır. Sırtını devlet güvencesine ve cezasızlığa yaslayan erkeklerden biri de işte bu polis! Onun erkek olmaktan kaynaklanan “primleri” dışında polis olmasının sağladığı avantaj ve egemenlikten de yararlanıyor. Hiçbir kaygı ve korku duymadan kadın görevliye tecavüz ediyor.

Kente gelen kadının babası emniyette muhatap bulamazken, ablası polisler tarafından darp edildiğini belirtip emniyetin olayı kapatmak istediğini söylüyor.  

Edinilen bilgilere göre, polis Enes T., 26 Ocak’ta “kahve içmek” bahanesiyle G.A.Ü.’nün odasına gittikten sonra tecavüz etti. G.A.Ü., bir gün sonra maruz bırakıldıklarını bağlı olduğu birimin müdürüne anlattı. Bunun üzerine bir polis eşliğinde hastaneye götürülen G.A.Ü., 28 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifade vererek, Enes T. hakkında şikayetçi oldu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar