Provokasyon Ankara’ya taşınmak istendi: HDP Genel Merkezi’ne polis ablukası

Provokasyon Ankara’ya taşınmak istendi: HDP Genel Merkezi’ne polis ablukası

Diyarbakır’daki provokasyon Ankara’ya taşınmak istendi. Fakat HDP’li vekillerin ve partililerin tepkisiyle bu girişim tutmadı

Ankara Çankaya’da bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkez binası sabah saatlerinde polis tarafından ablukaya alınarak binaya girmek isteyen parti çalışanları ve üyelerinin girişi engellendi.

Bir süre sonra, binanın uzun süredir “çocuklarının zorla alıkonulup dağa kaçırıldığı” iddiasıyla HDP’nin Diyarbakır İl Örgütü binası önünde oturan kişilerce açıklama yapılmak istenmesi dolayısıyla ablukaya alındığı ortaya çıktı. Diyarbakır’daki provokasyon Ankara’ya taşınmak istendi. Fakat HDP’li vekillerin ve partililerin tepkisiyle bu girişim tutmadı.

HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Genel Merkezlerinin ablukaya alınması üzerine bina önüne gelerek, partilerinin çalışmasının engellenmek istendiğini buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Bir süre sonra polis korumasında bina yakınına getirilen grup, HDP ve parti yetkililerine yönelik hareket içeren konuşmalarda bulundu. Grubun daha sonra bina önünden ayrılması ile polis ablukası da sona erdi.

PİROĞLU: PROVOKASYONA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİK

HDP Milletvekili Musa Piroğlu konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Sabahleyin yaklaşık 50 arkadaşla birlikte genel merkezin önüne geldik, beş milletvekili vardık, emniyet çok büyük bir önlem almıştı, biz genel merkezimizin Diyarbakır il binası gibi işlemez hale getirilmesine izin vermeyeceğimizi, hiçbir şekilde bunu kabul etmeyeceğimizi, bu provokasyona izin vermeyeceğimizi söyledik, protesto hakları olduğunu protesto edebileceklerini ama bunun fazlasını asla izin vermeyeceğimizi söyledik. Biraz gerginlik oldu tartışmalar oldu en son güvenlik şube sadece iki kişi gelecek açıklama yapacak ve gidecek dedi.

İki kişi genel merkezimizin 30 metre yukarısında Tahran caddesine yakın bir yerde açıklama yaptı, daha sonra yan binamıza siyah çelenk koyup gittiler, durum budur.”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar