Sanatçı Omar Souleyman gözaltına alındı

Sanatçı Omar Souleyman gözaltına alındı

‘Halay müziğinin Ortadoğu’daki kralı’ olarak anılan Suriyeli sanatçı Omar Souleyman “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla Urfa’da gözaltına alındı

Suriyeli ünlü sanatçı Omar Souleyman (Omar Almasikh) yıllar önce Almanya’da yapılan bir etkinlikte PKK lideri Abdullah Öcalan’ı övdüğü gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Urfa Karaköprü’de gözaltına alındı.

Silahlı terör örgütü üyesi” iddiasıyla gözaltına alınan sanatçı, dünyaca tanınan, pek çok uluslararası müzik festivaline katılan, 2013’te Oslo’da yapılan Nobel Barış Ödülleri töreninde sahne alan bir isim. Sosyal medyada da binlerce hayranı olan Souleyman, ‘Halay müziğinin Ortadoğu’daki kralı’ olarak anılıyor.

Arap olmasına rağmen şarkılarını Kürtçe seslendiren Souleyman, Suriye’de savaşın başlamasıyla birlikte Urfa Akçakale’ye yerleşerek fırın açmıştı.

Gözaltına alınan Omar Souleyman, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Souleyman, hastanede alınan sağlık raporu sonrası sorgulanmak üzere jandarma komutanlığına götürüldü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar