Şenyaşar Ailesi Adalet Nöbeti’ni Ankara’ya taşıyacak

Şenyaşar Ailesi Adalet Nöbeti’ni Ankara’ya taşıyacak

‘Kötü niyetleriniz, siyasi menfaat hesaplarınız bir aileyi yok etti. Annenin evini de adliye kaldırımına taşıdınız’.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının silahlı saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar gözaltı ve engellemelere karşın Adalet Nöbeti’ni 171 gündür Urfa Adliyesi önünde sürdürüyor.

Şenyaşar ailesinin Urfa Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşme talebi her seferinde çeşitli bahanelerle reddediliyor.  Aile 3 yıldan beri adalet talebini adalet nöbetleriyle devam ettiriyor.

Daha önce savcı olayla ilgili yirmi üç kişi tespit edildiğini belirtmesine rağmen hiçbiriyle ilgili herhangi bir tutuklama emri çıkartılmadı.

Ailenin avukatı Serhat Kurt, önümüzdeki günlerde ailenin Adalet Nöbeti’ni Ankara’ya taşıyacağını ve vicdan sahibi herkesi desteğe davet ettiklerini Urfa Adliyesi önünde beyan ederek çağrıda bulundu.

‘KÖTÜ NİYETLERİNİZ BİR AİLEYİ YOK ETTİ’

Ayrıca Şenyasar ailesine ait twitter hesabından Adalet Bakanlığı, Meclis Genel Kurulu, CHP hesapları etiketlenerek şu paylaşımda bulunuldu:

Kötü niyetleriniz, siyasi menfaat hesaplarınız bir aileyi yok etti. Annenin evini de adliye kaldırımına taşıdınız. Savcıların da önce vicdanlarını söktünüz, sonra cübbeleri giydirdiniz. Elbette bu zulüm çarkı kırılacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar