Şenyaşar Ailesi: Hesap sorulmadan helalleşme olmaz!

Şenyaşar Ailesi: Hesap sorulmadan helalleşme olmaz!

Şenyaşar Ailesi, Urfa Adalet Sarayı önünde sürdürdüğü Adalet Nöbeti’nin 268’inci gününde, “Hesap sorulmadan helalleşme olmayacak” dedi

İki oğlu ve eşi AKP Milletvekili Halil Yıldız’ın korumaları-akrabaları tarafından işyerlerleri ve hastanede vahşice katledilen Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart’ta Urfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “Adalet Nöbeti” 268. gününde devam ediyor.

Bazı istisnalar hariç her gün Suruç’taki evlerinden 42 kilometre mesafedeki Adliye’ye gelen aile; yaşadıkları katliamı, bu katliamın üstünün bile bile kapatıldığını, delillerin karartıldığını, failler yargılanmazken 37 yıl 9 ay hapis cezası verilen ve tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar’ın politik bir müdahaleyle cezalandırıldığını anlatıyor.

“Ailemden 3 kişi öldürdüler, biz de burada adliye önünde ölüyoruz.” diye belirterek sisteme olan inançsızlıklarını dile getirirken,mücadeleye tutunma ısrarını terk etmeyen Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesabından TBMM Adalet Komisyonu’nu etiketleyerek yaptığı paylaşımda Fadıl Şenyaşar’ın durumuna dikkat çekerek, hesap sorulmadan helalleşme olmayacağını belirtti:

Coğrafyamıza adalet bir gün mutlaka gelecektir. Katiller dışarda gezerken. Bir annenin 9 aydır adliye kapısında zulüm altında giden günlerin, siyasi kararla 3.5 yıldır tek kişilikli hücrede tutuklu bulunan çocuğunun hesabı sorulmadan helalleşme olmayacak” mesajı paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar