Şenyaşar Ailesi’ni katledenlere dokunulmazken, Emine Şenyaşar 10. kez ifadeye çağrıldı!

Şenyaşar Ailesi’ni katledenlere dokunulmazken, Emine Şenyaşar 10. kez ifadeye çağrıldı!

İki oğlu ve eşi katledilen, bir oğlu cezaevine konulan ve 9 Mart’tan beri Urfa Adliye binası önünde Adalet Nöbeti tutan Emine Şanyaşar, “kamu memuruna hakaret” gerekçesiyle 10. kez ifadeye çağrıldı! Aile “Ortada bir hukuksuzluk var. Urfa’yı çete bir aile yönetiyor” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının işyerinde ve hastanede gerçekleştirdikleri saldırıda eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar, “kamu memuruna hakaret” gerekçesiyle 10. kez ifadeye çağrıldı.

Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı olarak kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Suruç’taki evlerinden 42 kilometre uzaklıktaki Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 273’üncü gününde devam ederken, devletin mahkemeleri katilleri yargılamak yerine onlara gözdağı vererek “adalet” talebinden vazgeçirme ısrarını sürdürüyor.

Bugün de 42 kilometrelik mesafeden Adliye önüne gelen aileye polis, “kamu memuruna hakaret” ettiği gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de ifadesi alınacağını bildirerek, Şenyaşar’ın 6 Aralık içinde emniyete gitmesi gerektiğini söyledi. 

‘Nöbetten vazgeçirmek için’

Annesi Emine Şenyaşar’ın aynı gerekçeyle 10’uncu kez ifadeye çağrılması ve Adalet Nöbeti boyunca karşılaştıkları engellemelere dair MA’ya konuşan konuşan Ferit Şenyaşar, amacın kendilerini nöbetten vazgeçirmek olduğunu söyledi. 

Adalet Nöbeti’nin “zulüm” altında devam ettiğini dile getiren Şenyaşar “Nöbetimiz bir yıla yaklaşıyor. Suruç Devlet Hastanesi’nde 3 insan silahla katledilmiştir. Bu katliam yüzlerce kamu çalışanının gözü önünde yapılmıştır. Olayın üzerinden 3 yıl 6 ay geçti ama hiç kimsenin ifadesi dahi alınmamış. Ancak adalet isteyen anne bugün 10’uncu kez ifadeye çağrıldı. Bu mu Türkiye’de adalet?” diye sordu. 

‘Sessiz kalan ortak oluyor’

Yaşananlara sessiz kalan herkesin suça ortak olduğunun altını çizen Şenyaşar, “Başta barolar olmak üzere, sesiz kalan siyasi partiler bu suça ortak oluyorlar. Ortada bir hukuksuzluk var. Urfa’yı çete bir aile yönetiyor” dedi.

Aile Twitter hesabından da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü etiketleyerek “Adliye kapısındaki bu adaletsizliğe tepki göstermeyen herkes suçludur. Çocuklarını ve eşini katledenleri ifadeye çağırmaya dahi korkan savcılar, anneyi 10’uncu kez ifadeye çağırıyor. Abdülhamit Gül anne için üzüldüğünü dile getirmiş!” mesajı paylaştı. 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar