Şenyaşar’ların “adalet” talebine yine saldırdılar!

Şenyaşar’ların “adalet” talebine yine saldırdılar!

Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattığı nöbetin 24. gününde de polis saldırdı, saldırıda darbedilen Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı

Haziran 2018 seçimlerinde işyerine gelen AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının hem işyerinde hem de hastanedeki saldırıları sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” talebiyle sürdürdükleri nöbetin 24’üncü gününde polis yine saldırdı. Saldırıda Ferit Şenyaşar, baygınlık geçirmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

Yeni Yaşam’daki habere göre sabah saatlerinde adliye içerisinde nöbet eylemlerini başlatan aile önce adliye dışına, sonra da adliye müştemilatı olarak tanımlanan bölgenin dışına çıkarılmak istendi. Adliye’nin dışında eylemlerini sürdürmek istediklerini belirten Ferit Şenyaşar’a, Urfa Güvenlik Şube Amiri, “Ferit, müştemilatın dışarısına çıkacaksın, burada beklemeyeceksin” dedi. Müştemilat olarak tanımlanan alanın dışına çıkmayı kabul etmeyen Şenyaşar, darp edilerek gözaltına alınmaya çalışıldı.

Yerde sürüklenerek gözaltına alınmaya çalışılan Şenyaşar’ın ayağı park halinde olan bir aracın altına sıkıştı. Bu sırada başına da darbe alan Şenyaşar sinir krizi geçirerek bayıldı. Şenyaşar’ın bayılması üzerine olay yerine ambulans çağrıldı.

‘Nereye gidelim’

Gözaltı sırasında sinir krizi geçiren Şenyaşar, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Anne Emine Şenyaşar ve avukatlar da refakat etti. Oğlunun darp edilmesine tepki gösteren Anne Şenyaşar, “Biz nereye gidelim, nerede adalet arayalım? Siz bizden ne istiyorsunuz? Katilleri neden tutuklamıyorsunuz” diyerek feryat etti.

Öte yandan olayı takip etmek isteyen Jinnews ve Mezopotamya Ajansı muhabirlerinin görüntü ve fotoğraf alması engellendi. Görüntü almaya çalışan muhabirleri uyaran bir polis memuru, “Şu an valiliğin eylem yasağı var. Bir fotoğraf ya da görüntü görürsem sizi gözaltına alırım” diye tehdit etti. Anne Emine Şenyaşar ve aile avukatlarının eşlik ettiği Ferit Şenyaşar, şu anda acil serviste serum bağlanarak tedavi altına alındı.

‘Cevap bu mu?’

Aile adına açılan sosyal medya hesabında ise şu paylaşım yapıldı: “Abim ve annem adliye önünde adalet nöbetindeyken polisler müdahale edip gözaltına almak istediler. Abim darp edildi ve bayıldı. Şu an hastanede. Sizin adalet isteyene verdiğiniz cevap bu mu!” 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar