Şiddet ne kelime, yakılarak katlediliyoruz!

Şiddet ne kelime, yakılarak katlediliyoruz!

Sokak ortasında eski nişanlısı tarafından Mersin’de katledilen Raziye Oskay, karakolun dibindeki restoranda herkesin gözü önünde kurşunlanan Dilara Yıldız… Şimdi Elvan Özkesin! Ordu’da yaşayan Elvan Sözkesen de daha önce suç duyurusunda bulunduğu Erkan Emiroğlu tarafından yakıldı. Aynı güne sayısız kadın cinayetini sığdırabilen bir coğrafyada kadınlar sadece ölmekle kalmıyor, kadınlar adeta soluk alamıyor!

Kadına yönelik cinayetlerin ardı arkası gelmiyor. Erkek devletin bu cesaretlendici tutumu ve cezasızlık ödülü katillere tepside sunuldukça her gün yeni bir kadın cinayetine uyanmak neredeyse herkese bir biçimde kanıksatıldı. Sokak ortasında eski nişanlısı tarafından Mersin’de katledilen Raziye Oskay, karakolun dibindeki restoranda herkesin gözü önünde kurşunlanan Dilara Yıldız… Şimdi Elvan Özkesin!

Ordu’da yaşayan Elvan Sözkesen, daha önce suç duyurusunda bulunduğu Erkan Emiroğlu tarafından yakıldı. Ağır yaralanan Sözkesen, Samsun’a sevk edildi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Elvan Sözkesen, daha önce tehdit nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu boşandığı erkek Erkan Emiroğlu’nun saldırısına uğradı. Emiroğlu, evine gittiği Sözkesen’in üzerine kapı önünde yanıcı madde jel döküp ateşe verdi. Komşularının su taşıyarak müdahale ettiği Sözkesen ağır yaralandı.

Erkan Emiroğlu, bir süre önce boşandığı Elvan Sözkesen’in yaşadığı eve giderek ziline bastı. Kapıyı açan olmayınca Emiroğlu, Sözkesen’i beklemeye başladı.

Çocuklarını okula bıraktıktan sonra eve dönen Elvan Sözkesen, dairenin önünde Emiroğlu ile karşılaştı. Erkan Emiroğlu, elindeki yanıcı madde olan jeli, Sözkesen’in üzerine döküp ateşe verdi.

Elvan Sözkesen’in çığlıklarını duyan komşuları, yardıma koştu. Bidonlarla su taşıyarak Sözkesen’in üzerindeki alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan vücudunda ikinci derece yanıklar oluşan Sözkesen, buradaki müdahalesinin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay sonrası kaçan Erkan Emiroğlu, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Elvan Sözkesen’in geçen günlerde Erkan Emiroğlu kendisini tehdit edince adliyeye giderek suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Sözkesen’in komşusu Yasemin Düzgüney, yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Bağırma seslerini duydum. Kapıya çıktım ne oluyor diye. Sonra yukarıya baktım bir ateş yansıması var. Ne oluyor diye seslendim. Baktım orada kadın yanıyor. Koştum eve leğenle su aldım, üzerine döktüm. Yeterli olmadı. Kapı benim peşimden açık olunca eve girdi. Direkt onu duşa soktuk. Sonra su döktük. Sana ne oldu dedim. ‘Beni eski eşim yaktı’ dedi.”

Hastanede yoğun bakım

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ersin Köksal, Elvan Sözkesen’in yüz, boyun ve sırt kısmında yanıklar olduğunu belirterek, “Boynunda yoğun yanık olduğu için yoğun bakıma alıp takip ediyoruz. Solunum sıkıntısı olmamasına dikkat ediyoruz. Yoğun bakım tedavisi tamamlandıktan sonra servise vereceğiz” dedi.

Sokak ortasında eski nişanlısı tarafından Mersin’de katledilen Raziye Oskay, karakolun dibindeki restoranda herkesin gözü önünde kurşunlanan Dilara Yıldız… Aynı gün içinde oldu bunların hepsi… Şikayetler, uzaklaştırma kararları, suç duyuruları… yer değiştirmeler, adres karartmalar bu katilleri caydırmıyor. Bunları caydıracak tek şey zorun, öz savunmanın, örgütlü bir güç olmanın ve örgütlü güce dayanmanın verdiği güç ve güvendir.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar