Silahla kaçırdı, tehdit etti, şantajda bulundu: Serbest!

Silahla kaçırdı, tehdit etti, şantajda bulundu: Serbest!

Boşanmak isteyen eşi Fatma Yasak’ı silah zoruyla kaçırıp, ölümle tehdit eden, şantaj yapan Alper Tasalı isimli erkek mahkemece serbest bırakıldı. Yasak da başka kadınlar gibi çareyi sosyal medyaya başvurmakta buldu. #AlperYasakTutuklansın etiketi gündem oldu

İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesinin ardından polisin erkek şiddetine maruz kalan kadınlarla ilgili nasıl bir tutum takındığı sayısız örnekle basına da yansımıştı. Birçok kadının karakollardan geri çevrildiği, şikayet edilen erkeklere ya dokunulmadığı ya da gözaltına alınsalar bile serbest bırakıldıkları ifade edilmişti bu örneklerde. Sosyal medya hesabından her an katledilebileceğini belirterek yardım isteyen Fatma Yasak da bu kadınlardan biri.

Kendisini silahla kaçıran, tehdit eden, şantajda bulunan ayrılmak istediği eşi Alper Tasalı’nın nöbetçi mahkemece serbest bırakılmasına tepki gösteren Yasak’ın polis yardım butonu olarak pazarlanan KADES deneyimi de oldukça çarpıcı. Kaçırıldığı sırada fırsatını bulup butona bastığını, ancak polislerin kendisinden defalarca konum istediklerini anlatan Yasak deneyimiyle KADES’in, katil silah doğrultmuşken kadına konum bildirmesini dayatan anlamsız bir uygulama olduğunu da göstermiş oldu.

Sürekli şiddet gördüğü eşi Alper Tasalı’dan ayrılmak istediği için silah zoruyla kaçırılıp, öldürülmek istenen, buna rağmen gözaltına alınan Tasalı’ya dokunulmadığını belirten Fatma Yasak, sosyal medya üzerinden “Alper Tasalı potansiyel bir katildir ve buna göz yummayın. Ben Özgecan gibi Aleyna gibi olmak istemiyorum, bu kişinin tutuklanmasını ve 2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun” diye çağrıda bulundu. Yasak’ın bu çığlığı sosyal medyada #AlperTasalıTutuklansın etiketiyle gündeme oturdu.

Alper Tasalı’yla 2 yıl önce evlendiğini ve ilk aylardan itibaren şiddet görmeye başladığını, bunun üzerine defalarca ailesinin evine döndüğünü, ilk dönüşünde Tasalı’nın eve gelerek kendisine bıçakla saldırdığını, bu saldırıdan tesadüfe sağ kurtulduğunu anlatan Yasak, son olarak önünü bir araçla kesip, beline silah dayayarak öldürülmek üzere kaçırıldığını anlattı.

Aracın Silivri yönüne gittiğini, bu sırada fırsatını bulup telefonundaki polis imdat (KAFES) butonuna basarak polislerle iletişime geçtiğini, aracın gittiği yönü tarif ettiğini anlatan Yasak, Tasalı’nın bir süre sonra bu durumu farkederek telefonunu ve kendi telefonunu araçtan attığını belirtti. Daha sonra Tasalı’yı eve döneceğine ikna ederek ailesinin evine gittiğini ve polise haber verdiğini ifade eden Yasak, silah zoruyla kaçırıldığı, ölümle tehdit edildiği halde Tasalı’nın serbest bırakıldığını belirterek şunları ifade etti:

20 Ağustos 2021 tarihinde öğlen 12 çeyrek sularında ailemin evinden iş görüşmesine gitmek amaçlı çıktım. Durağa kadar minibüsle gittikten sonra durakta indim ve yürümeye başladım. Ve önümde beyaz Toyota Corolla marka bir araç durdu

İçinden Alper Tasalı indi ve elinde silah vardı. öncelikle bana arabaya bin dedi o an kaçmak benim için ölüm olurdu ki kaçmama fırsat tanımamak adına elindeki silahı yan tarafıma doğru ateşledi ve arabaya bin diye tekrarladı.

Bende binmek zorunda kaldım ve çevremizden o an polise ihbar edenler olmuş bu durumu araca binerken 3 defa Kafes uygulaması üzerinden çağrı gönderdim. Araca beni bindirdikteb sonra hızla yola çıktı.

Nereye gidiyoruz dediğimde Silivri’de boş bir araziye çekip önce beni sonra kendini öldürücegini dile getirdi. O sıralarda kadesten ihbarımi gören ekipler beni aradı. Polis olduklarını anlamaması için iş görüşmesine gideceğim yer arıyor dedim ve telefonu açtım

Polis memurlarına iş görüşmesine gelemiyorum acil Silivri tarafına gitmem gerektiğini ve şuan silivriye gidiyor olduğumu belirttim. İlk başta anlayamadilar ve kadesten aradıklarını söylediler bende evet biliyorum adresinizi fakat gelemiyorum anlıyorsunuz dimi dediğimde anladılar

ve benden WhatsApp üzerinden konum istediler. Onlara konumu hızlıca atıp mesajları silmiştim görmemesi için fakat tekrar gelen bir mesajla telefonumu elimden aldı ve polisle iletişime geçtiğimi farketti.

Daha sonra ikimizin telefonunuza camdan fırlattı ve hızla yola devam etti. Telefonlar da gidince yapabileceğim en doğru şeyi düşündüm ve onu barışacagimiza ikna ettim. Baktım ki oda buna sıcak yaklaşıyor.

Ona silahla polisin bizi görmesinin sıkıntı olucagini silahı ailemin evine bırakmamizi ordan birkaç eşyamı alıp çıkacagimi ve daha rahat gidebilicegimizi söyledim. İlk başta yanaşmadı fakat sonunda ikna ettim ve eve geri dönüş yoluna girdik

Sonrasında silahı mermileri ve bıçağını alıp eve çıktım. Eve çıktığım anda babama durumu anlattım ve polis ekiplerini aradık.ekipler geldi ve bizi önce hastaneye ardından büroya götürdüler. Öğlen 1 den akşam 8 e kadar süren bu durumun ardından bu şahısı nezarethaneye koydular

sabah ise nöbetçi mahkemeye çıkacağını söylediler. Herkesin bildiği gibi kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir suç iken bu işe hile şantaj ve silah girdiğinde cezası dahada artan bir suç. Fakat bugün Alper Tasalı’nın nöbetçi mahkeme tarafından TUTUKSUZ YARGILANDIĞINI öğrendim.

Şimdi dün bunu yapan adam yarın gelip bana aşk nidasimi aticak yoksa silahındaki mermiyimi atesliyecek. Bu adam dava gününe kadar bu şekilde serbest gezicek ve çıktığı gibi birde sosyal medyasindan TEHDİTLERE devam edicek

ŞİMDİ BU ADAM BİRKEZ BİR SUC İŞLEYİP ÇIKTI VE ŞUNU DÜŞÜNECEK BEN BU KADINI ÖLDÜRSEMDE YİNE ÇIKARIM. BEN YARIN VEYA 1 AY SONRA TELEVİZYONA BİR KADIN DAHA KATLEDİLDİ HABERİYLE GÖRÜLMEK İSTEMİYORUM. BEN YAŞAMAK İSTİYORUM. NEFES ALMAYA DEVAM ETMEK GÜLMEK İSTİYORUM.

bende evde durup ölmeyi mi bekliycem. BU KİŞİ POTANSİYEL BİR KATİLDİR VE BU KİSİ BUGUN TUTUKSUZ YARGILANDI. VE BU KİŞİDEN İLK ŞİKAYETÇİ OLUŞUM DEĞİL NEDEN ÖLMEMİZİ BEKLİYORSUNUZ.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar