Şırnak’ta madenciler iş bıraktı

Şırnak’ta madenciler iş bıraktı

Şırnak’ta 40 maden işçisi ücretlerine zam yapılması talepleri kabul edilmeyince iş bıraktı. Şantiye alanından çıkarılan işçiler, eylemlerini yakında bulunan petrol istasyonunda sürdürüyor

Şırnak’ta işsizlik ve yoksulluk baskısıyla insanlık dışı koşullarda çalışmak zorunda kalan maden işçilerinden 40’ı talep ettikleri ücret zammı yapılmayınca iş bıraktı. Şırnak’taki maden ocaklarının neredeyse tamamını işleten AKP Mardin eski Milletvekili Süleyman Bölünmez’e ait olan Bölünmez Grup ile Taşar ve Acar maden ocaklarında çalıştırılan işçiler, ücret zammı talepleri karşılanmayınca iş bıraktı.

İşçiler şantiyeden çıkarıldı

MA’daki habere göre Şırnak Affet Konutları’nın yakınında bulunan şantiye sahasında iş bırakan 40 maden işçisi, talepleri kabul edilmediği gibi, şantiye sahasından da çıkarıldı. İşçiler şantiyenin yakınında bulunan petrol istasyonuna geçerek eylemlerini sürdürüyor.  

‘Talebimiz kabul edilmedi’

Soğuk havaya rağmen eylemlerini sürdüren işçiler, “Şirket yetkilileri bizi dışladı ve bu nedenle iş bıraktık. Büyük bir emek verdik. Ağır şartlar altında çalıştırıldık. Bu durumu kabul etmediğimizi ve maaşlarımıza zam yapılmazsa iş bırakacağımızı söyledik. Ancak bu talebimiz kabul edilmedi. Biz de iş bırakma eylemi yapmaya karar verdik” dedi. 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar