SML Etiket direnişçisine ajanlık dayatması

SML Etiket direnişçisine ajanlık dayatması

SML direnişçisi Derya Sırbudak, evrak almaya gittiği karakolda polisler tarafından ajanlık dayatmasına maruz kaldı.

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV TEKSTİL), yaptığı bir açıklamayla SML direnişçisi Derya Sırbudak’ın polislerin baskısına maruz kaldığını açıkladı. Kendilerine Vatan Emniyeti’nden olduklarını söyleyen ve karakolda bir odaya kapatan polisler, Sırbudak’a ajanlık dayatmasında bulundu.

Polisin tehdit ve saldırısına ilişkin bugün saat 17.30’da İHD İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı yapılacağını duyuran DEV TEKSTİL açıklamasında şunlara değindi:

SML Etiket Direnişçisi üyemiz Derya Sırbudak polisler tarafından aranarak, ‘Tarafınıza belge vermemiz gerekiyor. Hangi karakola teslim edelim?’ diye sorulmuştur. 27 Nisan’da fabrika önünde gerçekleşen gözaltı ile ilgili dosya vereceklerini söylemişlerdir.

Üyemiz Avcılar Firüzköy Karakolu’na bırakılmasını istemiştir. Karakola evrakı almaya gittiğinde kendisini bir odaya kapatmışlardır. Vatan Emniyeti’nden olduğunu söyleyen polisler ajanlık dayatmasında bulunmuştur. 

AKP iktidarı kendisinden olmayan ve kendisine biat etmeyen herkese saldırmaktadır. İlerici-devrimci kimliği ile bilinen kişilere ajanlık dayatmasında bulunmaktadır. 

Üyemize yapılan ajanlık dayatmasını kabul etmiyoruz. Baskılar, gözaltılar bizi yıldıramaz! 

İnsan Hakları Derneği’nde yapacağımız basın açıklamasına siz değerli basın emekçilerini bekliyoruz. 

Tarih: 8 Ekim Cuma

Saat: 17.30

Yer: İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi (Taksim)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar