Trendyol Expres kuryeleri: Direnişe devam

Trendyol Expres kuryeleri: Direnişe devam

Trendyol yönetimine talepleri konusunda adım atılması için saat 10:00’a kadar süre veren Trendyol Expres kuryeleri, saat 13:00’te şirketin Maslak’taki genel merkezi önünde olacak. İstanbul dışındaki iller de aynı saatte kentlerin büyük meydanlarında buluşacak

Enflasyon ve zamlar dikkate alındığında yapılan yüzde 11’lik zammın sefaletle özdeş olduğunu belirterek kontak kapatan Trendyol Expres kuryeleri, bugün tüm illerde şube açılış saatlerinde toplandı. Kontak açmayan, yük indirmeyen, ateş ölçtürmeyen kuryeler, saat 10:00’a kadar çözüm olmazsa tüm kentlerde eylemler yapacak. İstanbul’daki pek çok şubede kuryeler mesai saatinin başlamasıyla işyerlerinin önünde toplandı. Kontak açmayan kuryelere İstanbul Gar Şube’de baskı uygulandı ve depo önünden araçları çekilmeye çalışıldı, buna karşı direndiler.

Termosunu, battaniyeni al da gel” diyen Trendyol Expres kuryeleri akşam yaptıkları açıklamada saat 10:00’a kadar talepleri kabul edilmezse saat 13:00’te başta İstanbul Maslak’taki Trendyol Genel Merkezi önünde buluşacaklarını, diğer illerde de kentlerin en büyük meydanlarında bir araya geleceklerini duyurmuştu.

İşçiler şube müdürleri tarafından tehdit edilen arkadaşlarına da “istifa etmeyin” diyerek haklarını hatırlattılar.

Talepleri

Tamamlama ücretine yüzde 50 zam yapılsın

Hak aramaya çıkan hiçbir kuryenin iş akdi feshedilmesin

Çalışanlar üzerindeki mobbing ve baskılar sonlandırıldın


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar