Tutuklanmayan istismarcı İstanbul Sözleşmesi’ni hedefe çaktı!

Tutuklanmayan istismarcı İstanbul Sözleşmesi’ni hedefe çaktı!

14 yaşındaki B.A.’yı 9 yaşından 13 yaşına kadar istismar eden İhsan B. isimli erkeğin Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında da çocuğun beyanı esas alınmadı, istismarcı tutuklanmadı, üstelik İstanbul Sözleşmesi’ni “zenginlerden para koparma aracı” olarak hedefe çaktı!

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki B.A.’yı 9 yaşından 13 yaşına kadar istismar eden İhsan B. isimli erkeğin Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında da çocuğun beyanı esas alınmadı, istismarcı İhsan B. bu duruşmada da tutuklanmadı.

İhsan B. Körfez’de Prestij Otomotiv’in sahibi. İstismar ettiği B.A. da işçisi olan Hanife O.’nun kızı. Gerek çocuğun anlatımları gerekse Hanife O.’nun çelişkili ifadeleri çocuğun istismarından annenin de haberdar olduğu ve buna göz yumduğunu gösteriyor. Mahkeme de bu çelişkilerden yola çıkarak Hanife O.’yu müşteki olmaktan çıkarıp, müşteki sanık yaptı. Fakat tutuklanması talebini dikkate almadı.

Bugün görülen duruşma İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasının önemini olduğu kadar, uygulanmadığının da çarpıcı bir ifadesi olarak ibretlik bir duruşma oldu.

Dahası hakkında soruşturma açıldıktan sonra Irak’a kaçan, çocuğun babası E.A.’yı şikayetini geri çekmesi için ölümle tehdit eden İhsan B. kendisine dokunulmayacağını anlayarak katıldığı bu duruşmada sarfettiği sözlerle bu sözleşmenin kimleri rahatsız ettiğinin de tercümanı oldu.

Avukatların İstanbul Sözleşmesi’nden yola çıkarak çocuğun beyanının esas alınmasına dönük taleplerine gönderme yapan İhsan B. Ben daha önceki savunmalarımı tekrar ediyorum. Benim alnım ak. Böyle bir olay yaşanmamıştır. Tabii ki cinsel istismarın önünde duralım. Ancak aynı zamanda sadece mağdurun beyanı ile iftira içeren beyanları ile de ceza verilmesin. Birçok benim gibi zengin iş adamı, bu şekilde iftiralara maruz kalıp karşılığında adları çıkmasın diye büyük paralar vermektedirler. Ben para vermeyi kabul etmedim. Alnım ak, beraatimi istiyorum. diyebildi!

İstanbul Sözleşmesi’ni “aileyi dağıtıyor” şeklinde hedefe çakan gerici güruhun söylemlerine bir de “parası olanlardan para çekmek için şantaj aracı olarak kullanılıyor” söylemini eklemiş oldu!

Çocuğun ruh sağlığını altüst eden, parasının varlığına güvenerek yaptığı alçaklıkta sınır tanımayan bu adama ilişkin telefon mesajlaşmalarını ya da çocuğun anlattıklarını dikkate almayan mahkeme, İhsan B.’nin tutuklanması taleplerini reddederek, tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Duruşmada söz alan istismarcı İhsan B.’nin avukatları mesajlaşma kayıtlarının telefon fiziki olarak mahkemeye gelmedikçe bir geçerliliği olmadığını savunarak, kayıtları kabul etmediklerini belirtti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar