Uğur ve Özak Tekstil işçileri DİSK Tekstil yönetimine soruyor: Telefonları neden açmıyorsunuz?

Uğur ve Özak Tekstil işçileri DİSK Tekstil yönetimine soruyor: Telefonları neden açmıyorsunuz?

DİSK Tekstil’de örgütlendikleri için işten atılan Uğur Tekstil ve Özak Tekstil işçileri sendika genel merkezine sormaya devam ediyor: Neden telefonlarımızı açmıyorsunuz?

Yeni sömürü üslerinden Urfa’daki Uğur Tekstil ve Özak Tekstil’de DİSK Tekstil’in örgütlenmesinin patronlar cephesinden refleks saldırılarla karşılanarak dağıtılmaya çalışıldığını biliyoruz. Bu saldırılara daha sonra DİSK Tekstil Genel Merkezi de dahil olmuş, buralarda örgütlenme çalışmalarına emek akıtan Antep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen’i “anlayışlarımız farklı” diyerek görevinden almıştı. Türkmen’le anlayış farkları; patronların eteklerinde dolaşmaması, Uğur Tekstil’de bir sözleşme yapılacaksa işçilerin görüşleri alınarak yapılmasını savunmasıydı.

Urfa gibi yeni sömürü merkezlerine sendika girmesin, girecekse bile “bizim sendikamız”, anlayışımızla girsin diyen Uğur Tekstil patronunun işten attığı 100 işçi, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla DİSK Tekstil patronlarına seslendi. İşçiler, patronla sendika yönetimi arasında sürdüğü söylenen görüşmeler hakkında hiçbir bilgi alamadıklarını, günlerdir sendika genel merkezini aradıklarını, ama yanıt veren olmadığını, bu sessizlikte kendilerinin dağılmasını bekleme yaklaşımının olduğunu belirten işçiler, “Boşuna beklemeyin, dağılmayacağız, 5 Aralık’ta mücadelemiz ve eylemlerimizle karşınıza çıkacağız” diye belirttiler:

Uğur Tekstil’de İşten atılan 100 işçi olarak, patrona ve biz işçileri yüzüstü bırakan sarı sendika ağalarına sesleniyoruz. Tam 10 gündür sendikayla işveren arasında görüşmeler yapılıyor ama hala sendikadan bize tek bir açıklama dahi yapılmadı, telefonlarımızı bile açmıyorlar.

Dağılmamızı, mücadelemizden vazgeçmemimizi bekliyorsunuz biliyoruz. Ama boşuna umutlanmayın. Bugüne kadar görüşemelerden bir sonuç çıkar diye eylemlere ara vermiştik. 5 Aralık Pazar gününden itibaren mücadelemize ve eylemlerimize yeniden başlıyoruz. Ya hep beraber ya hiç birimiz

DİSK Tekstil’e üye oldukları için zorla ücretsiz izne gönderilen ya da işten çıkarılan Özak Tekstil işçileri de sendika genel merkezine seslendiler. Fabrikada onlarca işçi sendika üyesi olduğu işten atılmaya başlamışken DİSK Tekstil Genel Başkanı Kazım Doğan’ı, Sekreter Celal Aslan’ı ve Başkan Vekili Mehmet Ali Başak’ı defalarca aramalarına rağmen telefonları açmadıklarını belirten işçiler, “acaba bu işin parçası mısınız?” diye sordular.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar