Üniformalı erkekler kadınlara karşı beylik tabancalarını hızla devreye sokuyor!

Üniformalı erkekler kadınlara karşı beylik tabancalarını hızla devreye sokuyor!

Kadın üzerindeki eril erk üniformayla birleşince beylik tabancalar hızla devreye giriyor. Erkeğin erki devletin erkiyle birleşerek hoyratlaşıyor!

Erkeklerin kadın üzerindeki erki üniformayla birleşince beylik tabancalar anında devreye girebiliyor, üniformanın ya da devletle olan ilişkinin gücüne yaslanılarak evler basılıp, ölüm tehditleri yağdırılabiliyor.

Batman’da evli olduğu Zeynep Sevimli’ye sistematik şiddet uygulayan, son olarak ailesine haber vermemesi için telefonunu kırıp, ellerini kollarını bağlayarak ahıra kilitleyen Samet Aktaş ve ailesinin tutumları bunun tipik ifadesidir.

Gördüğü şiddet nedeniyle iki kez evi terkeden Zeynep Sevimli, son olarak kilitlendiği ahırdan bir yolunu bulup kaçmış ve Kozluk ilçesi Zilan Köyü’ndeki ailesinin yanına sığınmıştı. Zeynep Sevimli’nin şiddetten kaçarak, ailesine sığınmasına karşı Samet Aktaş, babası ve Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde uzman çavuş olarak görevli olan abisi Cevat Aktaş’la birlikte ailenin evini basmış, terör estirmiş, ölümle tehdit etmişti.  

Jinnews’teki habere göre Cevat Aktaş ve babası aileyi telefonla defalarca arayıp tehdit etmiş, evi bastıklarındaysa uzman çavuş Cevat Aktaş ‘Buraya kan dökmeye geldik, devlet biziz biz’ diyerek evi taşlamıştı. Evde bulunan herkese küfretmişler, cinsiyetçi sözler söylemişlerdi.

Samsun’da PÖH’çü Emrullah Çitil şiddet uyguladığı eşi tarafından beylik tabancasıyla vuruldu

Samsun’da yaşanan olaysa rütbelilerin kadınlar üzerinde estirdiği terörün boyutlarını gözler önüne seriyor. Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde polis olan 31 yaşındaki Emrullah Çitil, sürekli şiddet uyguladığı ve boşanmak istediği için darbettiği eşi Yasemin Çitil (26) tarafından kendi beylik tabancasıyla vuruldu.

Polis tarafından gözaltına alınan Yasemin Çitil’in söyledikleri bile yaşadığı sistematik şiddetin boyutlarını özetler nitelikte. Yasemin Çitil belli ki dünyayı kendisine zindan eden Emrullah Çitil, yaralı halde balkondan kaçarken bile “bunu hak ettin” diyerek arkasından ateş ediyordu. Gözaltı sırasındaysa “Ölmedi mi daha o?” diyerek bağırıyordu!

Yozgat’ta Uzman Çavuş eşi Aysel Y. ‘yi katletti!

Bugün de Yozgat’ta Bingöl’de görevli Uzman Çavuş Hacı Y., kısa süre önce nikahlandığı ve 6 gün sonra düğün yapmaya hazırlandığı öğretmen Aysel Y.’yi tabancayla ateş ederek öldürüp, aynı silahla intihara kalkıştı.

Aysel Y.’nin, 7 ay önce, ‘şiddetten ölen kadınlar için dijital anıt’ ile paylaştığı mesajında ‘Bir gün burada adının yazmasından korkan bir genç kız vardı ve ben de bir gün burada adımın yazmasından korkuyorum’ yazdığı görüldü.

Belli ki üniformalı-silahlı erkek, bütün erkliklerinin toplamı olan çok yönlü bir şiddetle hayatı ona da zehir ediyordu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar