Urfa’da iki kişilik işe binlerce başvuru!

Urfa’da iki kişilik işe binlerce başvuru!

Urfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilan verdiği 2 temizlik görevlisi işi için 9 bin 972 kişi başvurdu

Ödenemeyen doğal gaz ve elektrik faturaları, pazarlarda bile boş kalan tezgahlar, birkaç kişi için verilen iş ilanlarına yapılan binlerce başvuru… Ekonomik krizin boyutları her geçen gün büyüyor. Urfa’da iki temizlik görevlisi için verilen ilana 9 bin 972 kişinin başvurmasıysa durumun giderek sarsıcı bir nitelik kazandığını adeta haykırıyor.

Urfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilan verdiği 2 temizlik görevlisi işi için 9 bin 972 kişi başvurdu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden ilan verilen başvuru listelerini sanal medya hesabından paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı büyüme rakamlarına tepki gösterdi.

TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamlarının doğru olmadığını belirten Tanal, “Neymiş, ekonomimiz yüzde 21.7 büyümüş. Külahıma anlatın. Büyüyen torpilli yandaşlar, rantiyeciler, garantici müteahhitlerdir. Vatandaş ise fakirliğin dibini görüyor, işsizlikten kırılıyor. Bakın Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Urfa’daki taşra teşkilatına 6 temizlikçi alınacak. Başvuran sayısı ise yaklaşık 10 bin. 4 kişi de alımda öncelikli olduğu için elde kaldı. Yani Şanlıurfa’da 2 kişilik temizlikçi kadrosu için 10 bin kişi başvurdu. Bu mu büyüme?” diye belirtti.

Tanal başvuruda cinsiyetin erkek olma şartının getirildiğini, böyle bir şartın konulmaması durumunda sayının katlanarak büyüyeceğini de bilgi olarak paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar